Novinky

V médiích

Ministerstvo financí a jeho lidé v médiích. Reakce ministerstva na nepřesnosti.

ilustrace
Kdo
Typ
téma
Období

Celkem 785 stránek pro témata Lidé MF

Ilustrační obrázek - Investiční projekty pro brdskou oblast

Vydáno

Investiční projekty pro brdskou oblast

Rozhovor s Ing. Ivanem Fuksou, prvním náměstkem ministra financí, předsedou Komise pro rozvoj Brdska

  • Zhruba se dá odhadnout částka podle úspěšnosti projektu, zhruba miliarda korun z národních a evropských dotačních titulů, zhruba dvě stě padesát milionů vklad z rozpočtu ministerstva financí pro potřeby kofinancování obcí, takže hovoříme v této chvíli, než materiál schválí včetně rozpočtu vláda, tak o částce jeden a čtvrt miliardy.
Ilustrační obrázek - Orientace ve světě financí se musí učit už ve škole

Vydáno

Orientace ve světě financí se musí učit už ve škole

Rozhovor s Ing. Milanem Šimáčkem, náměstkem ministra financí.

  • Aby se uměly zorientovat ve stále spletitějším světě financí. Proto by se požadavky na znalosti o finančních produktech měly promítnout do osnov základních i středních škol. Každý z nás je nucen v dospělosti nakládat se svými finančním prostředky, investovat je a zajišťovat se na stáří. Po desítkách let, kdy tady žádné finanční vzdělávání nebylo, je nutné, aby měl každý z nás aspoň minimální znalosti o fungování finančního trhu.

Vydáno

Jednání vládní komise pro rozvoj Brdska

Rozhovor s Ing. Ivanem Fuksou, prvním náměstkem ministra financí

  • O miliardě korun pro obce v regionu bude rozhodovat vládní komise pro rozvoj Brdska. Kabinet tuto komisi zřídil na začátku října a poprvé se schází právě dnes. Téma pro Otázku dne, ve které budeme mluvit s předsedou této komise, náměstkem ministra financí Ivanem Fuksou. Dobrý den, pane náměstku.

Vydáno

Rozhovor s Ivanem Fuksou

Rozhovor s Ing. Ivanem Fuksou, prvním náměstkem ministra financí

  • Půjdu, ale já jsem se bavil mimo jiné i s panem ministrem na to téma, že já většinu těch starostů velmi dlouho znám, protože jsme byli jako kolegové starostové, dokonce jsem některým starostům i předsedal ve Sdružení obcí, takže máme spolu dobré vztahy a zatím jsme nikdy do nich nemíchali politiku a já doufám, že ani míchat politiku nebudeme.

Vydáno

Letiště Praha může jít na prodej první

Rozhovor s Ing. Ivanem Fuksou, prvním náměstkem ministra financí

  • Privatizace státních firem, zdražování poštovních služeb nebo dohled na rozvoj »radarového« Brdska - agenda prvního náměstka ministra financí Ivana Fuksy se pořád rozrůstá. Bývalý starosta Příbrami se ocitl na jednom z nejžhavějších postů ve státní správě. »Učím se mluvit na veřejnosti obezřetně. Kdybychom třeba naznačili, že nějaká část státního podniku určeného k privatizaci není v dobré kondici, hned to může mít vliv na cenu,« upozorňuje předem. Nicméně právě privatizace ruzyňského letiště nebo Českých aerolinií patří k jeho prioritám.

Vydáno

Zelené sliby plníme

Autor: Ing. Tomáš Zídek, náměstek ministra financí.

  • V pátečním komentáři Jak plní vláda zelené sliby se Petr Uhl zamýšlí nad pozicí Strany zelených ve vládě. Vyjadřuje názor, že se odchyluje od svého volebního programu a že se „pozapomíná s ODS“. Rád bych v tomto článku přesvědčil čtenáře o opaku alespoň v oblasti, ke které jsem kompetentní se vyjadřovat, v oblasti hospodářské politiky. 

Vydáno

Daňové zvýhodnění hypoték zůstane zachované

Rozhovor s Ing. Ivanem Fuksou, prvním náměstkem ministra financí

  • Budeme preferovat to, aby výjimky, které budou podporovat vědu, budou podporovat výzkum, budou podporovat rodiny s dětmi, ale zároveň i odpovědnost lidí k bydlení a ke stáří, tak by zůstaly zachovány a mezi to jednoznačně patří hypotéky.

Vydáno

Schůzka ministrů financí v Lucemburku

Rozhovor s Ing. Tomášem Zídkem, náměstkem ministra financí

  • Tak já myslím, že z tohohle toho pohledu to nemáme příliš obtížné, protože se podařilo schválit ten reformní balíček opatření a pro příští rok to vypadá, že pokud bude rozpočet přijat tak, jak je naplánován, tak deficit bude pod třemi procenty. 

Vydáno

Zpátky do byznysu

Rozhovor s Ing. Danou Trezziovou, náměstkyní ministra financí.

  • Věřím, že se mi alespoň trochu podařilo daňovou a celní správu přesvědčit o nutnosti takzvaného klientského přístupu k poplatníkům. Ruku v ruce s tím jde rozvoj moderních služeb zákazníkům, například implementace daňového portálu, který umožňuje novou kvalitativní úroveň komunikace mezi daňovou správou a poplatníkem. Velmi dobrý pocit mám z přípravy projektu modernizace daňové správy, jehož základní myšlenky byly využity v právě dokončovaném projektu sloučení daňové a celní správy a vytvoření nové efektivní organizace. Co se mi naopak nepodařilo úplně, bylo prosazení řízení daňové a celní správy obdobně jako podnikatelského subjektu, přestože implementace indikátoru výkonnosti daňové správy a jejich sledování a vyhodnocování je prvním krokem kupředu. V oblasti legislativy jsem ráda, že se povedlo schválit daňovou reformu, která představuje nejrozsáhlejší zásah do českého daňového systému po roce 1993. Věřím, že bude v příštích měsících schválen daňový řád jako nová procesní norma v daňovém řízení. Do legislativního procesu byla dána rozsáhlá novela zákona o DPH a začalo se s přípravami na novém zákonu o daních z příjmu.