CZ EN

Finanční vzdělávání

Průvodní informace vydávané Ministerstvem financí k tématu finančního vzdělávání.

Finanční gramotnost obyvatel je jedním ze základních předpokladů správného rozhodování spotřebitele v otázkách osobních financí a sjednávání finančních služeb. Je klíčovým nástrojem pro boj se zadlužením spotřebitelů a domácností, eliminaci jejich předlužení, snížení počtu exekucí a insolvenčních řízení a jiných negativních jevů. S cílem vytvořit podmínky pro dlouhodobý růst finanční gramotnosti v České republice Ministerstvo financí vydává strategické dokumenty, řídí Pracovní skupinu pro finanční vzdělávání, případně udílí záštity nad projekty finančního vzdělávání.

V rámci organizační struktury Ministerstva financí je za oblast finančního vzdělávání věcně příslušné oddělení 3603 (Retailové finanční služby a ochrana spotřebitele na finančním trhu), které průběžně zveřejňuje aktuální informace a dokumenty týkající se finančního vzdělávání a finanční gramotnosti na internetových stránkách „Finanční gramotnost aneb Proč se finančně vzdělávat?“ https://financnigramotnost.mfcr.cz/.

Tyto stránky mají za úkol zejména:

  • poskytovat informace o fungování a rizicích ve světě financí,
  • dávat tipy a návody v různých oblastech financí,
  • pomáhat při řešení problémů se subjekty finančního trhu, v případě předlužení apod.,
  • upozorňovat na zajímavé webové stránky s finančními projekty, hrami, kalkulačkami, a
  • sdílet informace členů Pracovní skupiny pro finanční vzdělávání.

Budete-li mít k těmto stránkám či finančnímu vzdělávání jakékoliv komentáře, nápady, dotazy nebo jiné podněty, zašlete nám je na e-mailovou adresu fv(zavináč)mfcr.cz.

Veškeré odkazy vedou na externí web.

Portál Finanční gramotnost aneb Proč se finančně vzdělávat?

Vyplnit žádost

Kontaktní formulář

Toto pole nevyplňujte!!!

Tato stránka je chráněna systémem reCAPTCHA a platí tyto zásady ochrany osobních údajů a smluvní podmínky společnosti Google.