CZ EN

Vydali jsme

Přehled aktuálních informací Ministerstva financí, informace o důležitých událostech, rozhodnutích a akcích.

Filtr

  1000 výsledků

  Pojištění vývozu na Ukrajinu od EGAP bude dostupnější většímu množství zakázek, schválila vláda

  Exportní garanční a pojišťovací společnost (EGAP) bude nově pojišťovat vývozní zakázky českých firem na Ukrajinu v maximální hodnotě až 5 milionů eur na ukrajinského zákazníka. Současná maximální pojistná hodnota činí 3 miliony eur. Nově navíc nebude EGAP požadovat doložení předchozího obchodního vztahu mezi exportérem a ukrajinským dlužníkem.

  Vláda schválila zákon o digitálních financích

  Vláda dnes schválila návrh zákona o digitálních financích, který předložilo Ministerstvo financí. Cílem zákona je implementace předpisů Evropské unie v oblasti digitálních financí, konkrétně nařízení DORA (Digital Operational Resilience Act) o digitální provozní odolnosti finančního sektoru a nařízení MiCA (Markets in Crypto Assets) o trzích kryptoaktiv.

  Materiály na jednání vlády dne 17. dubna 2024

  • Bod č. 1 - Návrh zákona o implementaci předpisů Evropské unie v oblasti digitálních financí (zákon o digitálních financích)
  • Bod č. 2 - Návrh zákona, kterým se mění některé zákony v souvislosti s implementací předpisů Evropské unie v oblasti digitálních financí a financování udržitelnosti
  • Bod č. 6 - Rozvojový program státu pro realizaci záměru podpory bydlení
  • Bod č. 7 - Pokračování poskytování pojištění vývozních úvěrových rizik teritoria Ukrajina – úprava parametrů

  Další články

  Zobrazit formulář

  Kontaktní formulář

  Toto pole nevyplňujte!!!

  Tato stránka je chráněna systémem reCAPTCHA a platí tyto zásady ochrany osobních údajů a smluvní podmínky společnosti Google.