CZ EN

Program Hercule

Program poskytuje finanční podporu jak orgánům státní/veřejné správy v členských státech, tak výzkumným a vzdělávacím institucím za účelem realizace aktivit zaměřených na ochranu finančních zájmů Evropské unie. Program je schválen pro programové období 2014 – 2020.

Program Hercule I, II, III

Program Hercule podporuje aktivity na ochranu finančních zájmů EU. Je zaměřen na boj proti nesrovnalostem, podvodům a korupci, které mají dopad na rozpočet EU. Program spravuje Evropský úřad pro boj proti podvodům (OLAF).

Program Hercule I byl zahájen v roce 2004 a pokračoval jako Hercule II v programovém období 2007 – 2013. Aktuálně navazuje program Hercule III, ustanovený na základě nařízení Evropského parlamentu a Rady (EU) č. 250/2014 ze dne 26. února 2014. Program pokrývá programové období 2014 – 2020.

Alokace programu je stanovena ve výši 104,9 mil. €. Finanční prostředky mohou členské státy využít na příklad na financování rentgenových skenerů a technického zařízení, a tím podpořit schopnost vnitrostátních orgánů bojovat proti pašování a dalším kriminálním aktivitám poškozujícím finanční zájmy EU. Hercule III také financuje vzdělávací aktivity a napomáhá vnitrostátním orgánům sdílet dobrou praxi prostřednictvím seminářů a konferencí na toto téma. 

Nástupnický program po programu Hercule III je Program Unie pro boj proti podvodům.

 

Aktuální informace k programu (výzvy a další informace) najdete v sekci Aktuální informace.

Zobrazit formulář

Kontaktní formulář

Toto pole nevyplňujte!!!

Tato stránka je chráněna systémem reCAPTCHA a platí tyto zásady ochrany osobních údajů a smluvní podmínky společnosti Google.