Novinky

V médiích

Ministerstvo financí a jeho lidé v médiích. Reakce ministerstva na nepřesnosti.

ilustrace
Kdo
Typ
Období

Celkem 114 stránek pro témata Záznam tiskové konference

Vydáno

Záznam z tiskové konference MF na téma: stabilizační rozpočtová opatření pro období 2012-2014

Ministerstvo financí zveřejňuje záznam z tiskové konference na téma Stabilizační rozpočtová opatření pro období 2012-2014, na které představil ministr financí Miroslav Kalousek a ministr práce a sociálních věcí Jaromír Drábek návrhy opatření, jež mají za cíl stabilizovat státní rozpočet v období 2012-2014.

Náhled videa - Audioprezentace k Pomocnému analytickému přehledu

Přehraj video

Spustit video

Vydáno

Audioprezentace k Pomocnému analytickému přehledu

Ministerstvo financí zveřejňuje další metodickou pomůcku - audioprezentaci Pomocný analytický přehled (PAP). Prezentace seznamuje posluchače s platným rozsahem PAP, který vstoupil v účinnost dne 1. 1. 2012 v rámci novelizace vyhlášek č. 383/2009 Sb. a č. 410/2009 Sb.

Vydáno

Záznam z tiskové konference MF na téma: Plnění státního rozpočtu v roce 2011

Ministerstvo financí zveřejňuje záznam z tiskové konference na téma "Plnění státního rozpočtu v roce 2011", na které představil ministr financí Miroslav Kalousek předběžný výsledek pokladního plnění státního rozpočtu v roce 2011 a vliv realizovaných úspor na snížení jeho schodku.

Vydáno

Záznam z tiskové konference MF na téma: Strategie financování a řízení státního dluhu na rok 2012

Ministerstvo financí zveřejňuje záznam z tiskové konference "Představení Strategie financování a řízení státního dluhu na rok 2012", která proběhla 12. prosince 2012. Ministr financí Miroslav Kalousek představil tuto strategii a současně zhodnotil vývoj v roce 2011: „Oproti rozpočtované částce se nám podaří ušetřit více než 20 mld. Kč na čistých úrokových výdajích ze státního dluhu. To vypovídá o solidním postavení, které má Česká republika na finančních trzích. Investoři pozitivně vnímají snahu vlády snižovat deficity veřejných rozpočtů a účtují si relativně nízkou rizikovou přirážku, což kontrastuje s jinými vyspělými evropskými státy.“