Novinky

2022

Aktuality k inovaci na finančním trhu a ochraně spotřebitele - rok 2022.

ilustrace
Téma
Období

Vydáno

Bulletin inovací 11/2022

Bulletin inovací 11/2022 se zaměřuje na diskuze k decentralizovaným autonomním organizacím i k vstupu BigTech do finančních služeb, zmiňuje vývoj v oblasti digitálních měn centrálních bank a fintechu a zve na nadcházející konferenci Cyberspace.

Vydáno

Bulletin inovací 10/2022

Bulletin inovací 10/2022 obsahuje aktuality z rozvoje digitálních financí, upozorňuje například na nové materiály v oblasti open finance.

Vydáno

Bulletin inovací 7/2022

Bulletin inovací 7/2022 shrnuje několik aktualit věnujících se inovacím na finančním trhu - mimo jiné z oblasti digitálních měn centrálních bank a otevřených financí.

Vydáno

Bulletin inovací 6/2022

Bulletin inovací 6/2022 představuje aktuality týkající se datové a platební interoperability, QR plateb a decentralizovaných financí.

Vydáno

Bulletin inovací 4/2022

Bulletin inovací 4/2022 představuje aktuality týkající se digitálních měn,  projektu digitální finanční platformy EU či suptech inovací.

Vydáno

Česko - tchaj-wanský FinTech webinář

Ministerstvo financí spolu s Českou ekonomickou a kulturní kanceláří Tchaj-pej a s tchaj-wanskou Financial Supervisory Commission připravily webinář zaměřený na finanční technologie, který se uskuteční online 11. dubna 2022 od 10:00 CEST.

Vydáno

Česko-korejský FinTech webinář

Ministerstvo financí spolu s Velvyslanectvím ČR v Soulu uspořádalo 18. února 2022 webinář o rozvoji otevřených financí, který se zaměřil na vývoj inovativních řešení v Jižní Koreji a v České republice a představení technického a právního rámce zúčastněných zemí. 

Vydáno

Bulletin inovací 3/2022

Bulletin inovací 3/2022 představuje aktuality týkající se digitálních měn centrálních bank, finančních dat a mezinárodní spolupráce v oblasti inovací na finančním trhu.

Vydáno

Akt o datech – evropská úprava neosobních dat

Evropská komise představila Akt o datech, legislativní návrh, který má za cíl přispět k budování evropské datové ekonomiky a definovat právní rámec pro přístup k neosobním datům a jejich využívání. Vaše podněty do připravované rámcové pozice k tomuto legislativnímu návrhu zasílejte z do 11. března 2022.

Vydáno

Česko-korejský FinTech webinář (18.2.2022)

Ministerstvo financí spolu s Velvyslanectvím ČR v Soulu připravilo na 18. února 2022 od 9:00 CET webinář zaměřený na FinTech sektor a rozvoj otevřených financí.

Vydáno

Studie OECD k decentralizovaným financím (DeFi)

Decentralizované finance (DeFi) jsou finanční služby založené na blockchainu. Fungují bez prostředníka, jednotliví účastníci si zde poskytují finanční služby přímo mezi sebou, a to většinou bez zakotvení v určitém národním právním řádu.

Vydáno

Bulletin inovací 1/2022

Bulletin inovací 1/2022 představuje několik aktualit týkajících se inovací na finančním trhu - mimo jiné z oblasti digitálních měn centrálních bank, suptechu a nového využití technologie sdíleného registru.