CZ EN

Konsolidační manuál

Konsolidační manuál podle § 14 odstavce 1 a 2 vyhlášky č. 312/2014 Sb., o podmínkách sestavení účetních výkazů za Českou republiku (konsolidační vyhláška státu)

Informace: Účetní konsolidace státu - Ministerstvo financí zveřejnilo aktualizované metodické pomůcky. Konsolidační manuál nyní obsahuje metodické pomůcky pro vyplňování výkazu Seznam a PKP a metodickou pomůcku ke konsolidačním křížovým kontrolám a pomocným konsolidačním záznamům. Součástí Konsolidačního manuálu se staly i další doplňující informace o sestavování účetních výkazů za Českou republiku a registraci ZO/NZO včetně otázek a odpovědí na nejčastější dotazy.Účetní pracovníci spravujících jednotek a konsolidovaných jednotek státu tak mohou díky aktualizaci využít doplňující informace v nové úpravě, která nabízí ve zjednodušené formě větší srozumitelnost a zpřehlednění textu bez duplicit.  


Konsolidační manuál poskytuje doplňující informace ekonomickým a účetním pracovníkům spravujících jednotek a konsolidovaných jednotek státu podle konsolidační vyhlášky státu.

Konsolidační manuál obsahuje metodické pomůcky: 

Metodická pomůcka pro vyplňování výkazu Seznam účetních jednotek patřících do dílčího konsolidačního celku státu

Metodická pomůcka pro vyplňování výkazu Pomocný konsolidační přehled

Metodická pomůcka ke konsolidačním křížovým kontrolám a pomocným konsolidačním záznamům

 

Součástí Konsolidačního manuálu jsou i doplňující informace:

Základní informace o sestavování účetních výkazů za Českou republiku – informace o struktuře konsolidačních celků státu, průběhu procesu sestavování účetních výkazů za Českou republiku a o požadavcích na vstupní data. 

Přehled nejčastějších dotazů týkajících se sestavování účetních výkazů za Českou republiku – otázky a odpovědi k problematice vyplňování výkazu seznam účetních jednotek patřících do dílčího konsolidačního celku státu a pomocný konsolidační přehled, dotazy týkající se chybových hlášení a kontrolních vazeb v CSÚIS.  

Technické informace pro uživatele centrálního systému účetních informací státu – základní uživatelské informace související s registrací účetní jednotky do CSÚIS a se způsobem a strukturou předávání účetních záznamů.

 

Dokumenty ke stažení

Vyplnit žádost

Kontaktní formulář

Toto pole nevyplňujte!!!

Tato stránka je chráněna systémem reCAPTCHA a platí tyto zásady ochrany osobních údajů a smluvní podmínky společnosti Google.