Novinky

Provoz Rejstříku vyloučených osob

odbor 73 - Procesní agendy a regulace hazardu
odbor 73 - Procesní agendy a regulace hazardu

Vydáno

 • Hazardní hry
 • Rejstřík vyloučených osob
 • Soukromý sektor
 • Zákon o hazardních hrách
 • Informační systém provozování hazardních her (AISG)
Aktualizováno 2. 3. 2023 13:00
 • Nový kvalifikovaný podpisový certifikát platný do 8.3.2022
 • Nový TLS podpisový certifikát platný do 16.4.2022
 • Nový kvalifikovaný podpisový certifikát platný do 31.1.2023
 • Nový TLS podpisový certifikát platný do 8.4.2023
 • Nový TLS podpisový certifikát platný do 27.12.2023
 • Nový TLS podpisový certifikát platný do 1.4.2024

Provoz Rejstříku fyzických osob vyloučených z účasti na hazardních hrách.

Dne 15. 9. 2020 byl zahájen veřejný pilotní provoz Rejstříku fyzických osob vyloučených z účasti na hazardních hrách (dále též „RVO“) a současně s ním též spuštěno datové rozhraní informačního systému provozování hazardních her pro výměnu informací a dat s informačními systémy provozovatelů hazardní her zajišťující zejména dálkovým způsobem ověření totožnosti a věku osob žádajících o registraci a ověření, zda konkrétní osoba je nebo není zapsána v Rejstříku fyzických osob vyloučených z účasti na hazardních hrách (dále jen „Produkční prostředí RVO“).

Produkční prostředí RVO je dostupné zde.

V souladu s Kompletní technickou specifikací informačního systému provozování hazardních her a její Přílohou č. 2 Produkční prostředí - přístupové a provozní informace zveřejňuje Ministerstvo financí své certifikáty pro Produkční prostředí RVO:

Za účelem zabezpečení TLS spojení a pro podpis datových zpráv využívají provozovatelé certifikáty v souladu s Kompletní technickou specifikací. Provozovatelé jsou povinni před zahájením komunikace v rámci Produkčního prostředí RVO zažádat o zaevidování příslušného certifikátu. Více informací o certifikátech provozovatelů včetně vzorových formulářů je k dispozici zde.

Další informace k Produkčnímu prostřední RVO, ke službám dostupným pro provozovatele v rámci Produkčního prostředí RVO a způsobu jejich využití jsou dostupné v Kompletní technické specifikaci informačního systému provozování hazardních her.

Metodické informace a seznam často kladených dotazů v souvislosti s Produkčním prostředím RVO naleznete zde.

Pro technickou a metodickou podporu provozovatelů hazardních her v souvislosti s Produkční prostředím RVO je rovněž v provozu Service Desk Ministerstva financí, bližší informace jsou dostupné zde.

Provozovatelé mohou rovněž pro přípravu na zahájení ostrého provozu využít neprodukčního prostředí informačního systému provozování hazardních her týkající se rejstříku fyzických osob vyloučených z účasti na hazardních hrách a ověření totožnosti a věku osoby (Playground RVO).

Provozovatel hazardní hry je povinen zamezit osobě zapsané v rejstříku vyloučených osob ve vstupu do herny nebo kasina, neumožnit jí zřídit nebo používat uživatelské konto od 20. prosince 2020.

Upozorňujeme provozovatele, že v rámci veřejného pilotního provozu, tj. ode dne spuštění Produkčního prostředí RVO do 20. prosince 2020, je nutné pro prvotní ověření osob, které byly u provozovatele již registrovány před vznikem povinnosti ověřit, zda osoba je, nebo není zapsána v RVO, využívat služby „Hromadné ověření osob“.

Nasazení nového TLS podpisového certifikátu na produkční prostředí RVO je naplánováno na 6.4.2023 v 8 hodin dopoledne. Od té doby bude nutné využívat nový certifikát, který je součástí této aktuality.

Doporučované

Nejčtenější