Novinky

Vydali jsme

Přehled aktuálně vydaných informací v segmentech veřejného, soukromého a zahraničního sektoru. Nově přidané články.

ilustrace
Sektor
Oblast
Specifické téma
Období

Vydáno

Zpravodaj MF - 11/2018

Dokumentační a informační Zpravodaj MF pro vás připravuje oddělení Informační kancelář MF. Aktuální číslo přináší shrnutí nově uvedených informací na internetových stránkách MF za měsíc listopad 2018.

  • Z produkce Ministerstva financí upozorňuje na: Ministerstvo financí emituje Dluhopis Republiky, Makroekonomická predikce - listopad 2018, Fiskální výhled ČR - listopad 2018, Agentura R&I zvýšila ratingové hodnocení ČR, Odpovědi na často kladené otázky ohledně místních, správních a soudních poplatků, Stanoviska k zákonu o hazardních hrách, Vyhláška č. 254/2018 Sb. - o stanovení výše základních sazeb zahraničního stravného pro rok 2019, Finanční zpravodaj, Cenový věstník a další témata.
  • EU a zahraničí: Ministři financí zemí EU se věnovali zdanění digitálních služeb a jiné.
  • Kalendář akcí upozorňuje mimo jiné na: Ministr financí a lidé MF v médiích, Multimédia MF - záznamy z tiskových konferencí MF, Finanční a ekonomické informace 10/2018 a jiné.

Vydáno

Zhodnocení dvou let s elektronickou evidencí tržeb

V sobotu 1. prosince 2018 to budou přesně dva roky, co Ministerstvo financí spustilo jedno z nejdůležitějších systémových opatření k narovnání podnikatelského prostředí – elektronickou evidenci tržeb.

Vydáno

Cenový věstník 14/2018

  • Výměr MF č. 01/2019 ze dne 28. listopadu 2018, kterým se vydává seznam zboží s regulovanými cenami

Vydáno

Veřejná konzultace k souhrnu řešení koncepce nové účetní legislativy

Ministerstvo financí předkládá k veřejné konzultaci materiál, „Souhrn řešení koncepce nové účetní legislativy 2020 – 2030“, který vznikl v rámci odborné pracovní skupiny Ministerstva financí. Cílem dokumentu je především shrnutí stávajícího stavu právní úpravy v dílčích oblastech účetnictví podnikatelů a nestátních neziskových organizací.

Vydáno

Majetkové účasti

Informace požadované směrnicí Rady č. 2011/85/EU - o požadavcích na rozpočtové rámce členských států.