Novinky

Vydali jsme

Přehled aktuálně vydaných informací v segmentech veřejného, soukromého a zahraničního sektoru. Nově přidané články.

ilustrace
Sektor
Oblast
Specifické téma
Období

Aktualizováno

Zákon č. 25/2017 Sb.

o sběru vybraných údajů pro účely monitorování a řízení veřejných financí

Vydáno

Materiály na jednání vlády dne 1. února 2021

  • Bod č. 5: Kontrolní závěr Nejvyššího kontrolního úřadu z kontrolní akce č. 19/34 „Zahraniční pohledávky České republiky ve správě Ministerstva financí“
  • Bod č. 6: Kontrolní závěr Nejvyššího kontrolního úřadu z kontrolní akce č. 18/32 „Příjmy státního rozpočtu vybírané v oblasti zdaňování práce“
    Pro informaci:
  • Bod č. 1: Makroekonomická predikce České republiky (leden 2021)
  • Bod č. 2: Fiskální výhled České republiky (leden 2021)

Vydáno

Zpravodaj MF - 1/2021

Dokumentační a informační Zpravodaj MF pro vás připravuje odbor Vnější vztahy a komunikace MF. Aktuální číslo přináší shrnutí nově uvedených informací na internetových stránkách MF za měsíc leden 2021.

  • Z produkce Ministerstva financí upozorňuje na: Koronavirus (COVID-19), Komunikace s veřejností - často kladené otázky, Makroekonomická predikce - leden 2021, Fiskální výhled ČR - leden 2021, Jednání Výboru pro rozpočtové prognózy, Ratingové agentury potvrzují vynikající rating ČR, Plnění státního rozpočtu ČR za leden až prosinec 2020, Zákon č. 600/2020 Sb., Vyhláška č. 548/2020 Sb. – Vyhláška Ministerstva zemědělství, Finanční zpravodaj číslo 1-7/2020, Cenový věstník 1/2021, Cenový věstník 2/2021, Občané v předvánočním upisovacím období nakoupili Dluhopisy Republiky za více než 5 miliard korun, Veřejná konzultace - novela nařízení vlády o investování investičních fondů, Zpráva pro vládu ke Koncepci rozvoje kapitálového trhu v České republice 2019–2023, Strategické přístupy k ochraně spotřebitele na finančním trhu v digitální době, Přiznání k dani z nemovitých věcí a silniční dani podáte až do konce března, Ministryně financí udělí pracujícím medikům generální pardon na daň z příjmu a další témata.
  • EU a zahraničí: Pravidla spolufinancování projektů z prostředků EU se změní, Návrh zákona implementující předpisy Evropské unie v souvislosti s dokončením projektu unie kapitálových trhů předložen Poslanecké sněmovně, Ecofin: Ministryně Schillerová představila kontury českého Národního plánu obnovy, Neformální videokonference ministrů financí zemí EU dne 19. ledna 2021, Doporučení Rady OECD k finanční gramotnosti, Aktualizace Studie dopadu účasti či neúčasti České republiky v bankovní unii a jiné.
  • Kalendář akcí upozorňuje mimo jiné na: Ministr financí a lidé MF v médiích, Finanční a ekonomické informace 12/2020 a jiné.