Novinky

Vydali jsme

Přehled aktuálně vydaných informací v segmentech veřejného, soukromého a zahraničního sektoru. Nově přidané články.

ilustrace
Sektor
Oblast
Specifické téma
Období

Vydáno

Informativní přehled sázkových kanceláří dle ZHH a ZoL - stav k 29.6.2018

Ministerstvo financí, odbor 34 - Státní dozor nad hazardními hrami připravil informativní přehled sázkových kanceláří v České republice, kterým Ministerstvo financí vydalo povolení k provozování kursových sázek. Přehled je aktuální k datu 29.6.2018 a celkový počet sázkových kanceláří dle ZOL je 3690 a dle ZHH je 1497.

Vydáno

Finanční a ekonomické informace 6/2018

Červnové číslo dokumentačního bulletinu Finanční a ekonomické INFORMACE nabízí informace o nejnovějších odborných článcích, knihách a jiných informačních zdrojích vztahujících se k problematice Ministerstva financí a jeho resortu.

Vydáno

Zpravodaj MF - 06/2018

Dokumentační a informační Zpravodaj MF pro vás připravuje oddělení Informační kancelář MF. Aktuální číslo přináší shrnutí nově uvedených informací na internetových stránkách MF za měsíc červen 2018.

  • Z produkce Ministerstva financí upozorňuje na: Strategie financování a řízení státního dluhu České republiky na rok 2018 – aktualizace na 2. pololetí, Vláda schválila návrh rámce státního rozpočtu na rok 2019, Finanční zpravodaj číslo 5/2018, Cenový věstník 07/2018, Konzultace k zákonu o bankách, Uveřejnění seznamu zkouškových otázek podle zákona č. 256/2004 Sb., o podnikání na kapitálovém trhu, ve znění pozdějších předpisů, Vláda schválila daňový balíček pro rok 2019, Vláda schválila start další fáze EET či možnost off-line režimu pro nejmenší podnikatele a další témata.
  • EU a zahraničí: Ministři financí zasedali v Lucemburku, Česko získá z Fondů EHP a Norska dalších 5 miliard korun a jiné.
  • Kalendář akcí upozorňuje mimo jiné na: Ministr financí a lidé MF v médiích, Multimédia MF - záznamy z tiskových konferencí MF a jiné.

Vydáno

Výsledky kontroly v největší zaměstnanecké zdravotní pojišťovně

Ministerstvo financí (MF) a Ministerstvo zdravotnictví (MZ) ukončily veřejnosprávní kontrolu Zdravotní pojišťovny ministerstva vnitra ČR (ZPMV). Ta je s počtem více než 1,3 milionu pojištěnců druhou největší zdravotní pojišťovnou v ČR a zároveň největší zaměstnaneckou pojišťovnou. Kontrola nekonstatovala žádná závažná pochybení ohrožující činnost pojišťovny.