Novinky

Vydali jsme

Přehled aktuálně vydaných informací v segmentech veřejného, soukromého a zahraničního sektoru. Nově přidané články.

ilustrace
Sektor
Oblast
Specifické téma
Období

Celkem 724 stránek pro témata Finanční trh

Vydáno

Odpověď Ministerstva financí České republiky na Konzultační materiál Evropské komise ke směrnici o kapitálové přiměřenosti

Odpověď Ministerstva financí České republiky na Konzultační materiál Evropské komise ke směrnici o kapitálové přiměřenosti ze dne 20. dubna 2010.
Evropská komise v únoru 2010 zveřejnila konzultační materiál týkající se dalších možných změn směrnice o kapitálové přiměřenosti. Navrhovaná doplňující ustanovení se týkají například vymezení kapitálu, standardů likvidity, pákového poměru, proticyklických opatření, systémově významných institucí a dalších. Návrh je označován jako CRD IV.

  • Zdroj: MF - odbor 27 Finanční trhy I: Odpověď MF na Konzultační materiál Evropské komise ke směrnici o kapitálové přiměřenosti , publikováno 04/2010, ke stažení ve formátu PDF, česká i anglická verze

Vydáno

Konzultační materiál Evropské komise ke směrnici o kapitálové přiměřenosti

Evropská komise zveřejnila konzultační materiál týkající se dalších možných změn směrnice o kapitálové přiměřenosti. Navrhovaná doplňující ustanovení se týkají například vymezení kapitálu, standardů likvidity, pákového poměru, proticyklických opatření, systémově významných institucí a dalších. Návrh je označován jako CRD IV.

Vydáno

Stanovisko MF ke Konzultačnímu materiálu k rámci EU pro řízení přeshraničních krizí v bankovním sektoru

Stanovisko MF ke Konzultačnímu materiálu k rámci EU pro řízení přeshraničních krizí v bankovním sektoru ze dne 20. ledna 2010.
Cílem veřejné konzultace byla snaha EK  diskutovat otázky spojené s ochranou finanční stability a zachováním kontinuity bankovních služeb v případě vzniku přeshraničních bankovních krizí. Konzultační materiál prezentuje nástroje, které z pohledu Evropské komise představují nedílnou součást budoucího rámce pro řízení přeshraničních bankovních krizí. Jedná se o širokou paletu nástrojů, od opatření k sanaci a restrukturalizaci postižených bank až po jejich likvidaci na základě insolvenčních předpisů.

  • Zdroj: MF - odbor 27 Finanční trhy I: Stanovisko MF ke Konzultačnímu materiálu k rámci EU pro řízení přeshraničních krizí v bankovním sektoru , publikováno 04/2010, ke stažení ve formátu PDF, anglická verze

Vydáno

Odvody podnikatelů

  • "Stát chce zvýšit odvody podnikatelům"
    E15 | 23.12.2009 | rubrika: Události | strana: 4 | autor: Robert Zelenka
  • Reakce MF