Novinky

Vydali jsme

Přehled aktuálně vydaných informací v segmentech veřejného, soukromého a zahraničního sektoru. Nově přidané články.

ilustrace
Sektor
Oblast
Specifické téma
Období

Vydáno

Zpravodaj MF - 2/2021

Dokumentační a informační Zpravodaj MF pro vás připravuje odbor Vnější vztahy a komunikace MF. Aktuální číslo přináší shrnutí nově uvedených informací na internetových stránkách MF za měsíc únor 2021.

  • Z produkce Ministerstva financí upozorňuje na: Koronavirus (COVID-19), Komunikace s veřejností - často kladené otázky, Moody’s Česku potvrdila vynikající rating i stabilní výhled, Novela zákona o státním rozpočtu zohledňuje snížení daňové zátěže i vyšší pomoc podnikatelům, MF zveřejnilo Zprávu o řízení státního dluhu ČR za rok 2020, Zpráva o řízení státního dluhu České republiky v roce 2020, Čtvrtletní přehledy o stavu a vývoji státního dluhu (4. čtvrtletí 2020), Finanční vypořádání s kapitolou státního rozpočtu VPS za rok 2020, Metodická podpora pro obce k tématu územních rozpočtů, Plnění státního rozpočtu ČR za leden 2021, Zákon č. 25/2017 Sb., Metodický pokyn CHJ č. 15 – 19, Finanční zpravodaj číslo 8-12/2021, Cenový věstník 3/2021, Cenový věstník 4/2021, Agendy, Online finanční úřad jde do finále, pro veřejnost se spustí 28. února, MP/03/2021 – Poplatek z pobytu – Výběr poplatku od osob, které si lázeňskou péči hradí sami, nebo pobývají v lázních v rámci příspěvkové lázeňské léčebně rehabilitační péče a další témata.
  • EU a zahraničí: Čistá pozice ČR vůči EU loni dosáhla +85,7 miliardy, jde o historicky druhý nejlepší výsledek, Čistá pozice ČR ve vztahu k rozpočtu EU: 2004 – 2020, Evropská investiční banka podpořila v roce 2020 projekty v ČR za 35 miliard, Webinář s Mezinárodní finanční korporací, Plán vyhlašování pilotních twinningových projektů v roce 2021 - financovaných ve spolupráci s DG DEVco (INTPA), Plán vyhlašování twinningových projektů v roce 2021 - financovaných v rámci sousedské politiky (ENI), Plán vyhlašování twinningových projektů v roce 2021 - financovaných v rámci předvstupní pomoci (IPA), a jiné.
  • Kalendář akcí upozorňuje mimo jiné na: Ministr financí a lidé MF v médiích, Finanční a ekonomické informace 1/2021 a jiné.

Aktualizováno

Kompenzační bonus bude od února 1 000 Kč denně, dosáhne na něj více lidí

Po Poslanecké sněmovně také Senát schválil nový kompenzační bonus pro OSVČ a společníky s.r.o. Dosáhne na něj širší okruh žadatelů, bude navýšený na 1 000 Kč denně a nebude již vázán na nouzový stav. Platit bude po dokončení legislativního procesu zpětně od 1. února 2021.

Aktualizováno

Otázky a odpovědi - Externí audit

Často kladené dotazy a odpovědi k aplikaci právních předpisů v oblasti externího auditu - stanoviska pracovní skupiny pro aplikaci zákona o auditorech (zástupci Ministerstva financí, Rady pro veřejný dohled nad auditem, Komory auditorů České republiky a České národní banky).

Aktualizováno

Podatelna

Informace o provozu podatelny Ministerstva financí a o podmínkách přijímání dokumentů.