Novinky

Vydali jsme

Přehled aktuálně vydaných informací v segmentech veřejného, soukromého a zahraničního sektoru. Nově přidané články.

ilustrace
Sektor
Oblast
Specifické téma
Období

Vydáno

Plnění státního rozpočtu ČR za září 2021

Hospodaření státního rozpočtu skončilo na konci září deficitem ve výši 326,3 mld. Kč. Po očištění o příjmy z Evropské unie a finančních mechanismů, stejně jako o výdaje na tyto projekty, činil deficit 325,0 mld. Kč.

Vydáno

Finanční a ekonomické informace 9/2021

Zářijové číslo dokumentačního bulletinu Finanční a ekonomické INFORMACE Vám přináší další přehled nejnovějších informací o dokumentovaných odborných článcích, o nových knihách a o dalších informačních zdrojích, vybraných přímo pro potřeby pracovníků MF a jeho resortu.

Vydáno

Novela zákona o bankách publikována ve Sbírce zákonů

Novela zákona o bankách a některých dalších zákonů implementující směrnici Evropského parlamentu a Rady (EU) 2019/878/EU (CRD V) byla publikována dne 30. 9. 2021 ve Sbírce zákonů jako zákon č. 353/2021 Sb. s účinností od 1. 10. 2021.

Vydáno

Zpravodaj MF - 9/2021

Dokumentační a informační Zpravodaj MF pro vás připravuje odbor Vnější vztahy a komunikace MF. Aktuální číslo přináší shrnutí nově uvedených informací na internetových stránkách MF za měsíc září 2021.

  • Z produkce Ministerstva financí upozorňuje na: Návrh státního rozpočtu na rok 2022 míří do Poslanecké sněmovny, Hospodaření systému důchodového pojištění, Plnění státního rozpočtu ČR za srpen 2021, Vyhláška č. 313/2021 Sb., Metodická pomůcka – Místní poplatky za komunální odpad, Metodický pokyn CHJ č. 21 – Směrnice o finanční kontrole (pro orgány veřejné správy), Cenový věstník 14/2021, Vzory rozhodnutí určených pro správu místních poplatků platné od 1. 1. 2021, Začíná 13. upisovací období Dluhopisu Republiky. V uplynulém objednali Češi dluhopisy za rekordních 5,6 miliardy a další témata.
  • EU a zahraničí: Rada ředitelů EBRD schválila strategii investic pro Českou republiku, MIB úspěšně umístila další emisi cenných papírů v českých korunách, Ecofin: Ministři financí jednali o digitální transformaci a udržitelném financování. Osm zemí apelovalo na dodržování fiskálních pravidel, Ecofin: Ministři financí schválili český plán obnovy za 180 miliard korun a jiné.
  • Kalendář akcí upozorňuje mimo jiné na: Ministerstvo financí v Den české státnosti otevřelo své brány veřejnosti, O Ministerstvu financí – Historie a struktura ministerstva, Ministr financí a lidé MF v médiích, Finanční a ekonomické informace 8/2021 a jiné.