Novinky

Vydali jsme

Přehled aktuálně vydaných informací v segmentech veřejného, soukromého a zahraničního sektoru. Nově přidané články.

ilustrace
Sektor
Oblast
Specifické téma
Období

Aktualizováno

RISPF

RISPF (rozpočtový informační systém programového financování) se skládá z modulů EDS (Evidenční dotační systém), SMVS (Správa majetku ve vlastnictví státu) a Jednotného dotačního portálu.

Vydáno

Stravenkový paušál uleví zaměstnancům i podnikům

Ministerstvo financí se ohrazuje proti vyjádření sdružení APROPOS. To tvrdí, že v důsledku zavedení stravenkového paušálu dojde k výpadku v příjmech státního rozpočtu ve výši 7,3 miliardy korun.

Vydáno

Na kulturu půjde příští rok dalších 440 milionů korun

O dalších 440 milionů korun oproti původnímu návrhu bude navýšen rozpočet Ministerstva kultury na příští rok. Dnes se na tom dohodli ministryně financí Alena Schillerová a náměstek pro ekonomickou a provozní sekci ministerstva kultury René Schreier.

Vydáno

Odborář proti zaměstnancům

  • Komentář Aleny Schillerové, ministryně financí
  • Zdroj: Mladá fronta DNES | 15.8.2019 | Rubrika: Názory | Strana: 9 | Autor: Alena Schillerová

Vydáno

Žádost o poskytnutí informací ve smyslu zákona č. 106/1999 Sb.

na základě zákona č. 106/1999 Sb. žádám o poskytnutí následujících informací:

  • Veškeré studie, analýzy či data, ze kterých MFČR vycházelo při tvorbě daňové novely, a to v oblastech hazardu, tabáku a alkoholu, které se věnují adiktologickým souvislostem, přístupu harm reduction, dopadům na uživatele závislostních látek či hazardní hráče ap.
  • Konkrétně žádám i o tyto analýzy, o kterých mluvila paní ministryně na tiskové konferenci, kde byla tato novela představena, kdy v čase cca 50:22. minutě na dotaz novináře, proč je zvýšena jen daň na lihoviny, a ne například na pivo, uvedla: "když jsme to debatovali, ty následky tam nejsou tak devastující, to jsou analýzy, jak u tvrdého alkoholu".

Vydáno

Žádost o poskytnutí informací ve smyslu zákona č. 106/1999 Sb.

Žádáte o poskytnutí příloh Smlouvy o dodávce a implementaci informačního systému pro evidenci, monitoring a kontrolu hazardních her a o poskytování služeb, uzavřené dne 3. prosince 2018 mezi Českou republikou – Ministerstvem financí jakožto objednatelem a společností CCA Group a.s. jakožto dodavatelem.

Aktualizováno

Organizace Společného nákupu

Základní informace k organizační struktuře Společného nákupu, činnosti a pravomocem Nadresortní koordinační skupiny.