Novinky

Vydali jsme

Přehled aktuálně vydaných informací v segmentech veřejného, soukromého a zahraničního sektoru. Nově přidané články.

ilustrace
Sektor
Oblast
Specifické téma
Období

Aktualizováno

Plnění státního rozpočtu ČR za srpen 2021

Hospodaření státního rozpočtu skončilo na konci srpna deficitem ve výši 298,1 mld. Kč. Po očištění o příjmy z Evropské unie a finančních mechanismů, stejně jako o výdaje na tyto projekty, činil deficit 302,1 mld. Kč.

Vydáno

Vyhláška č. 313/2021 Sb.

o procentním podílu jednotlivých obcí na částech celostátního hrubého výnosu daně z přidané hodnoty a daní z příjmů

Vydáno

Informativní přehled povolených hazardních her dle ZHH - stav k 30.8.2021

Ministerstvo financí, odbor 73 - Procesní agendy a regulace hazardu připravil informativní přehled binga, technických her a živých her v České republice, kterým obce vydaly povolení k provozování herního prostoru. Přehled je aktuální k datu 30.8.2021 a celkový počet binga, technických her a živých her, dosahuje 34609 kusů.

Vydáno

Zpravodaj MF - 8/2021

Dokumentační a informační Zpravodaj MF pro vás připravuje odbor Vnější vztahy a komunikace MF. Aktuální číslo přináší shrnutí nově uvedených informací na internetových stránkách MF za měsíc srpen 2021.

  • Z produkce Ministerstva financí upozorňuje na: Koronavirus (COVID-19), Makroekonomická predikce - srpen 2021, Jednání Výboru pro rozpočtové prognózy, Česká republika opět na trzích dosáhla záporného výnosu, Hospodaření systému důchodového pojištění, Rejstřík vyloučených osob – formuláře a důležité informace pro veřejnost, Zpráva o vývoji rozpočtového hospodaření obcí, dobrovolných svazků obcí, krajů a Regionálních rad regionů soudržnosti k 30. 6. 2021, Plnění státního rozpočtu ČR za červenec 2021, Stanovisko k dohodě o splátkách (§ 31 zákona o majetku státu), Seznam poradních orgánů, poradců, advokátů a advokátních kanceláří MF - I.pololetí 2021, Finanční zpravodaj číslo 31/2021, Cenový věstník 13/2021, První vládou podporovaný závazek pro zlepšení spolupráce s fintech start-upy, Bulletin inovací 8/2021, Novela zákona přinese elektronizaci v oblasti spotřebních daní a efektivnější boj s daňovými úniky a další témata.
  • EU a zahraničí: Evropská komise zveřejnila návrh legislativního balíčku, kterým se mění nařízení PRIIPS-KID, Analýza dopadu umělé inteligence na lidská práva v českém jazyce, Mezinárodní investiční banka publikuje finanční výsledky za 1. pololetí 2021, Vyhlášení výzev k předkládání návrhů na rok 2021 financovaných v rámci Programu Unie pro boj proti podvodům, Přehled arbitrážních sporů vedených proti České republice, Fitch potvrdil rating Mezinárodní investiční banky na úrovni „A-“a jiné.
  • Kalendář akcí upozorňuje mimo jiné na: Ministr financí a lidé MF v médiích a jiné.