CZ EN

Náměstek ministra financí Eduard Janota odvolán

Náměstek ministra financí Ing. Eduard Janota v dnešním tisku uveřejnil svou reakci na inzeráty, které byly Ministerstvem financí ČR otištěny ve středu 27. září 2006. Podle jeho slov jsou informace v inzerátech zveřejněné nekorektní.

„Údaje uveřejněné ve dvou inzerátech vydaných Ministerstvem financí ve dnech 22.9. a 27.9. 2006 se zakládaly na informacích poskytnutých prvním náměstkem ministra financí Ing. Eduardem Janotou“, řekl ministr financí Vlastimil Tlustý. „Podklady pro inzeráty byly převzaty z informací uvedených na tiskové konferenci k auditu návrhu státního rozpočtu na rok 2007 konané dne 11.9.2006, která byla panem náměstkem autorizována. Dále byly přejaty údaje, které pan náměstek Janota uvedl při jednání tripartity dne 24. září 2006“, uvedl Vlastimil Tlustý.

Prezentace z tiskové konference (.PPT, 207 kB) i Přepis vystoupení náměstka minista Ing. Eduarda Janoty z jednání tripartity (.DOC, 24 kB)(.PDF, 64 kB) jsou přílohou této tiskové zprávy. 

„Na základě výše uvedeného jsem se rozhodl k dnešnímu dni odvolat Ing. Eduarda Janotu z funkce náměstka ministra financí. V zájmu zjištění skutečného stavu veřejných financí ČR a odpolitizování této záležitosti požádám Světovou banku o podrobnou analýzu“, řekl ministr Vlastimil Tlustý.

Dokumenty ke stažení

Zobrazit formulář

Kontaktní formulář