CZ EN

Veřejná konzultace č. VIII/2011 - Zákon o omezení plateb v hotovosti

19. září 2011 - 15. října 2011

Zákon č. 254/2004 Sb., o omezení plateb v hotovosti, byl přijímán jako jeden z nástrojů k boji proti tzv. šedé ekonomice a je často předmětem kritiky z toho důvodu, že nedostatečně plní cíle, které mu byly vytčeny. Jedná se jak o nejasnost terminologie, tak o řadu výkladových problémů, které výrazně komplikují aplikaci zákona v praxi. Záměrem Ministerstva financí je přijmout nový zákon, který bude tuto problematiku regulovat účinněji.

Cílem konzultace je získat maximum možných poznatků z praxe, řešení různých problematických oblastí či případných dopadů nově navrhované regulace.

Uvítáme všechny věcné odpovědi, připomínky, návrhy a podněty k tématům vymezeným v konzultačním materiálu i k případným nejasnostem v textu současného zákona. Budou klíčovým podkladem pro formulaci finálních návrhů paragrafovaného znění nového zákona.

Lhůta k zaslání reakcí na konzultační materiál končí dnem 15.10.2011. Vaše odpovědi na otázky, případně další připomínky a podněty je možné zasílat elektronicky na adresu jiri.beran[at]mfcr.cz .

Dokumenty ke stažení

Zobrazit formulář

Kontaktní formulář

Toto pole nevyplňujte!!!

Tato stránka je chráněna systémem reCAPTCHA a platí tyto zásady ochrany osobních údajů a smluvní podmínky společnosti Google.