Novinky

Vydali jsme

Přehled aktuálně vydaných informací v segmentech veřejného, soukromého a zahraničního sektoru. Nově přidané články.

ilustrace
Sektor
Oblast
Specifické téma
Období

Vydáno

Zpravodaj MF - 07/2018

Dokumentační a informační Zpravodaj MF pro vás připravuje oddělení Informační kancelář MF. Aktuální číslo přináší shrnutí nově uvedených informací na internetových stránkách MF za měsíc červenec 2018.

  • Z produkce Ministerstva financí upozorňuje na: Makroekonomická predikce - červenec 2018, JCR zvýšila ratingové hodnocení České republiky, Vysoký rating České republiky potvrdila agentura Standard & Poor’s, Čtvrtletní zpráva o řízení státního dluhu České republiky - 1. pololetí 2018, Čtvrtletní přehledy o stavu a vývoji státního dluhu (2. čtvrtletí 2018), Otázky a odpovědi - Externí audit, Finanční zpravodaj číslo 6/2018, Cenový věstník 08/2018, Upozornění na službu Dynamic Currency Conversion a další témata.
  • EU a zahraničí: OECD zveřejnilo Hospodářský přehled ČR 2018, Čistá pozice České republiky vůči rozpočtu Evropské unie v prvním pololetí 2018, České úsilí o prosazení reverse charge míří ke zdárnému konci a jiné.
  • Kalendář akcí upozorňuje mimo jiné na: Ministr financí a lidé MF v médiích, Finanční a ekonomické informace 6/2018 a jiné.

Vydáno

Ministerstvo financí letos počítá s růstem HDP o 3,2%

Ekonomický růst v eurozóně i v Evropské unii v první polovině roku 2018 mírně ubral plyn. Zpomalení odráželo jednorázové faktory, k obratu ve vývoji indikátorů důvěry zatím nedošlo, jelikož fundamentální faktory zůstávají stále příznivé.

Vydáno

Makroekonomická predikce - červenec 2018

Pravidelná čtvrtletní publikace shrnující aktuální stav vývoje základních makroekonomických indikátorů a obsahující predikce v oblasti ekonomického výkonu, cen, trhu práce, vztahů k zahraničí a hospodaření vládního sektoru.

Vydáno

Informativní přehled sázkových kanceláří dle ZHH a ZoL - stav k 27.7.2018

Ministerstvo financí, odbor 34 - Státní dozor nad hazardními hrami připravil informativní přehled sázkových kanceláří v České republice, kterým Ministerstvo financí vydalo povolení k provozování kursových sázek. Přehled je aktuální k datu 27.7.2018 a celkový počet sázkových kanceláří dle ZOL je 3689 a dle ZHH je 1499.