Novinky

Vydali jsme

Přehled aktuálně vydaných informací v segmentech veřejného, soukromého a zahraničního sektoru. Nově přidané články.

ilustrace
Sektor
Oblast
Specifické téma
Období

Vydáno

Informativní přehled sázkových kanceláří dle ZHH - stav k 27.9.2019

Ministerstvo financí, odbor 73 - Procesní agendy a regulace hazardu připravil informativní přehled sázkových kanceláří v České republice, kterým Ministerstvo financí vydalo povolení k provozování kursových sázek. Přehled je aktuální k datu 27.9.2019 a celkový počet sázkových kanceláří dle ZHH je 2111.

Vydáno

Návrh státního rozpočtu na rok 2020 míří do Poslanecké sněmovny

Ministerstvo financí zveřejňuje finální podobu státního rozpočtu na příští rok, do kterého byly zapracovány změny projednané na jednání vlády ze dne 16. září. Rozpočet počítá s celkovými výdaji ve výši 1618,1 mld. Kč, příjmy ve výši 1 578,1 mld. Kč a schodek 40 mld. Kč.

Vydáno

Výsledky a plány 2019 - Ministerstvo financí

Rádi byste rychle získali základní představu o aktuální agendě rezortu financí a nemáte čas studovat internetové stránky, zákony a záznamy tiskových konferencí? Právě pro vás je určena brožura s názvem Výsledky a plány 2019. Ministerstvo financí v ní srozumitelnou formou představilo to nejdůležitější, na čem aktuálně pracuje a co se mu v letošním roce podařilo.

Vydáno

Zpravodaj MF - 9/2019

Dokumentační a informační Zpravodaj MF pro vás připravuje odbor Vnější vztahy a komunikace MF. Aktuální číslo přináší shrnutí nově uvedených informací na internetových stránkách MF za měsíc září 2019.

  • Z produkce Ministerstva financí upozorňuje na: Ratingová agentura JCR potvrdila ratingové hodnocení České republiky, Často kladené dotazy k vyhlášce č. 10/2019 Sb. - metodické dotazy a odpovědi, Plnění státního rozpočtu ČR za leden až srpen 2019, Vyhláška č. 219/2019 Sb., Cenový věstník 12/2019, Informace o publikaci překladu zákona o investičních společnostech a fondech do anglického jazyka, Začíná páté upisovací období Dluhopisu Republiky, Veřejná konzultace k Nařízení o panevropském osobním penzijním produktu (PEPP), Parlament schválil start další fáze EET či možnost zvláštního režimu pro nejmenší podnikatele a další témata.
  • EU a zahraničí: Do českého zdravotnictví míří 420 milionů korun z Fondů EHP, Neformální ECOFIN: Finové otevřeli debatu o energetických daních, Výroční zpráva OLAF za rok 2018 a jiné.
  • Kalendář akcí upozorňuje mimo jiné na: MF potřetí v historii otevřelo své brány veřejnosti, Ministr financí a lidé MF v médiích a jiné.