Příležitosti pro české firmy – projekty mezinárodních finančních institucí ve východní Evropě a na Balkáně
V rámci Mezinárodního strojírenského veletrhu v Brně proběhl ve spolupráci s Ministerstvem průmyslu a obchodu dne 8. 10. 2025 odborný seminář zaměřený primárně na možnosti zapojení českých firem do projektů mezinárodních finančních institucí v zemích východní Evropy a západního Balkánu.
Na semináři vystoupili zástupci Evropské banky pro obnovu a rozvoj (EBRD), Evropské investiční banky (EIB), Mezinárodní finanční korporace (IFC) a Exportní garanční a pojišťovací společnosti (EGAP), s nimiž následně zástupci firem diskutovali o konkrétních možnostech financování pro jejich firmu na základě specifikací potenciálních projektů.
Tímto děkujeme zástupcům výše uvedených organizací za účast na semináři a Ministerstvu průmyslu a obchodu za organizaci, stejně tak Svazu průmyslu a dopravy ČR, které se zhostilo moderace tohoto semináře.
V případě dalších dotazů neváhejte kontaktovat odbor Mezinárodní vztahy, který realizuje a koordinuje koncepci vztahů ministerstva vůči mezinárodním finančním institucím.