Novinky

Veřejná konzultace č. II/2011 - Návrh nařízení vlády o sdělení klíčových informací pro investory speciálního fondu kolektivního investování

oddělení 3501 - Kapitálový trh
oddělení 3501 - Kapitálový trh

Vydáno

  • Diskuze
  • Finanční trh
  • Kapitálový trh
  • Soukromý sektor

4. února 2011 - 25. února 2011

Nařízení vlády má v souvislosti s evropským nařízením, zavádějícím dokument nazvaný „sdělení klíčových informací“ pro standardní fondy kolektivního investování (tzv. UCITS fondy) , zakotvit závazný obsah a náležitosti srovnatelného dokumentu i pro speciální fondy kolektivního investování (tedy fondy, které nejsou upraveny právem EU). Přijetím nařízení budou speciální fondy stejně jako standardní fondy uveřejňovat dokument v jednotném formátu, který bude obsahovat pevně stanovené údaje a informace a bude tak umožňovat jednoduché porovnání různých fondů kolektivního investování, resp. jejich investičních strategií, rizik a výkonností. K učinění konečného investičního rozhodnutí bude i nadále sloužit statut speciálního fondu.

Odborné veřejnosti se pro informaci předkládají příslušné materiály ve verzi předložené do vnějšího připomínkového řízení. Případná vyjádření k návrhu zákona lze zaslat do 25. února 2011, na elektronickou adresu kapitalovy.trh(zavináč)mfcr.cz.

Dokumenty ke stažení

Doporučované

Nejčtenější