Novinky

2015

Souhrn informací Odborné knihovny Ministerstva financí vydaných v roce 2015.

ilustrace

Vydáno

Finanční a ekonomické informace 12/2015

Prosincové číslo dokumentačního bulletinu Finanční a ekonomické INFORMACE nabízí informace o nejnovějších odborných článcích, knihách a jiných informačních zdrojích vztahujících se k problematice Ministerstva financí a jeho resortu.

Vydáno

Finanční a ekonomické informace 11/2015

Listopadové číslo dokumentačního bulletinu Finanční a ekonomické INFORMACE nabízí informace o nejnovějších odborných článcích, knihách a jiných informačních zdrojích vztahujících se k problematice Ministerstva financí a jeho resortu.

Vydáno

Finanční a ekonomické informace 10/2015

Říjnové číslo dokumentačního bulletinu Finanční a ekonomické INFORMACE nabízí informace o nejnovějších odborných článcích, knihách a jiných informačních zdrojích vztahujících se k problematice Ministerstva financí a jeho resortu.

Vydáno

Finanční a ekonomické informace 9/2015

Zářijové číslo dokumentačního bulletinu Finanční a ekonomické INFORMACE nabízí jako obvykle informace o nejnovějších odborných článcích, knihách a jiných informačních zdrojích vztahujících se k problematice Ministerstva financí a jeho resortu.

Vydáno

Finanční a ekonomické informace 8/2015

Srpnové číslo dokumentačního bulletinu Finanční a ekonomické INFORMACE nabízí jako obvykle informace o nejnovějších odborných článcích, knihách a jiných informačních zdrojích vztahujících se k problematice Ministerstva financí a jeho resortu.

Vydáno

Finanční a ekonomické informace 7/2015

Rubrika Téma měsíce tentokrát přináší přehledový článek Řecká dluhová krize: účinnost záchranných balíčků a alternativní řešení. Text přibližuje různé komentáře, které se v odborném tisku objevily v souvislosti s řešením řecké dluhové krize formou dalších záchranných balíčků. Zejména se věnuje tomu, jak odlišným způsobem je hodnocena účinnost nově přijatých záchranných balíčků a úsporných opatření.

Vydáno

Finanční a ekonomické informace 6/2015

Rubrika Téma měsíce tentokrát přináší přehledový článek EU: Strategie jednotného digitálního trhu a regulace internetových služeb.Text se věnuje regulaci tzv. online platforem, zneužívání dominantního postavení na trhu ze strany internetových monopolů a snaží se přiblížit různé názory na to, zda jsou snahy o regulaci těchto společností správné a jakou by měly mít podobu.

Vydáno

Finanční a ekonomické informace 5/2015

Rubrika Téma měsíce tentokrát přináší přehledový článek Měnové války: nekonvenční měnové nástroje a jejich vliv na světový obchod. Text přibližuje různé pohledy na nekonvenční nástroje měnové politiky ze strany centrálních bank, tak jak se objevují v tisku, a to zejména ve vztahu k tzv. měnovým válkám. Článek si všímá odlišných názorů na to, zda k měnovým válkám dochází, a jaký by případně mohly mít dopad na světovou ekonomiku.

Vydáno

Finanční a ekonomické informace 4/2015

Rubrika Téma měsíce tentokrát přináší přehledový článek Předvolební debaty ve Velké Británii: riziko odchodu Velké Británie z EU a případné důsledky. Vzhledem k nadcházejícím parlamentním volbám ve Velké Británii, které se uskuteční již 7. května, nabývá toto téma opět na aktuálnosti. Článek se věnuje tomu, jak různí komentátoři vnímají pravděpodobnost odchodu Velké Británie z Evropské unie a jaké by to mělo důsledky pro EU i samotnou Velkou Británii.

Vydáno

Finanční a ekonomické informace 3/2015

Rubrika Téma měsíce tentokrát přináší přehledový článek Daňové úniky a zdanění v severských zemích. Text přibližuje vybrané práce z poslední doby, které se snaží objasnit, proč severské země, kde jsou relativně vysoké daňové sazby, vykazují zároveň nižší míru daňových úniků.

Vydáno

Finanční a ekonomické informace 2/2015

Rubrika Téma měsíce tentokrát přináší přehledový článek Kvantitativní uvolňování měnové politiky Evropskou centrální bankou.