CZ EN

odbor 15 - Daně z příjmů

Odbor zkoumá problematiku v oblasti daní z příjmů, včetně problematiky mezinárodního zdaňování v oblasti daní z příjmů, analyzuje jejich stávající stav a navrhuje v této oblasti opatření k řešení aktuálních otázek a zefektivňování daňového systému.

Odbor zkoumá problematiku v oblasti daní z příjmů, včetně problematiky mezinárodního zdaňování v oblasti daní z příjmů, analyzuje jejich stávající stav a navrhuje v této oblasti opatření k řešení aktuálních otázek a zefektivňování daňového systému. Odbor spolupracuje s odborem Procesní agendy a regulace hazardu v oblasti problematiky veřejných pojistných v gesci ministerstva a elektronizace daní z příjmů. Zpracovává na základě koncepce dalšího vývoje daňové politiky koncepci daňové politiky státu v oblasti dalšího vývoje daní z příjmů a mezinárodního zdaňování v oblasti daní z příjmů a transformuje ji do daní z příjmů. Pro změny daňové politiky v oblasti daní z příjmů včetně mezinárodního zdaňování v oblasti daní z příjmů zpracovává věcná řešení, včetně hodnocení dopadů regulace a věcných záměrů zákonů. Zabezpečuje úkoly související se sjednáváním mezinárodních smluv o zamezení dvojímu zdanění příjmů, včetně protokolů k nim, a to jak po věcné, tak legislativní stránce. Zajišťuje soulad právních předpisů v oblasti daní z příjmů s právem EU.

oddělení 1501 - Daň z příjmů právnických osob

vedoucí oddělení: Ing. Naděžda Caldrová
telefon: (+420) 25704 2808
email: Nadezda.Caldrova@mfcr.cz

oddělení 1502 - Daň z příjmů fyzických osob

zástupce ředitele odboru a vedoucí oddělení: Ing., Bc. Marcel Pitterling
telefon: (+420) 25704 2115
email: Marcel.Pitterling@mfcr.cz

oddělení 1503 - Mezinárodní zdaňování

vedoucí oddělení: Ing. Václav Zíka
telefon: (+420) 25704 3197
email: Vaclav.Zika@mfcr.cz

Zobrazit formulář

Kontaktní formulář

Toto pole nevyplňujte!!!

Tato stránka je chráněna systémem reCAPTCHA a platí tyto zásady ochrany osobních údajů a smluvní podmínky společnosti Google.