CZ EN

Lhůta pro zaplacení objednávky dluhopisů

"Státní dluhopisy"
ČRo 2 - Praha | Datum: 16.5.2012 | 10:04 | Pořad: Poradna

Zdeněk SIMAICHL
--------------------
Velmi praktickou, přesně tak, až procesní bych řekl. Tak ty banky jsou celkem 4, jsou to v podstatě 3 největší ústavy v České republice Česká spořitelna, Komerční banka, Československá obchodní banka a nově oproti podzimní tranši k tomu přibyla i J&T Banka. To znamená, ty ústavy jsou dneska 4. Pokud jste se jako investor zúčastnila té podzimní tranše, tak stačí akorát na příslušné pobočce kterékoliv z těchto, z těchto ústavů sepsat žádost a do 5 dnů ty peníze převést. To je velmi důležité. To znamená, nečekat na konec toho května, ale do 5 dnů od sepsání té žádosti je potřeba ty peníze převést, jinak ta žádost zaniká. Pro ty, kteří o tom uvažují úplně poprvé, tak kromě ještě té žádosti, tak té bude předcházet ještě sepsání takzvané komisionářské smlouvy a v okamžiku, která v podstatě funguje jako rámcová, jinými slovy, sepíšu komisionářskou smlouvu, která upravuje podmínky nákupu těch dluhopisů, potom sepíši žádost a do 5 pracovních dnů převedu peníze. Ty dluhopisy, nebo ta tranše, to vydání samotné se počítá na den 12. června, kdy se připíšou na majetkové účty těchto investorů, těchto lidí. Takže ještě jednou řeknu zkráceně ten mechanismus, komisionářská smlouva, na kterékoliv pobočce bank, které jsem vyjmenoval, dále žádost, do 5 pracovních dnů převést příslušný obnos a 12. června, tedy 12 dní po skončení upisovacího období dojde k přípisu těchto dluhopisů na majetkový účet.

Reakce MF

Objednávky musí být zaplaceny nikoli do pěti dnů od podpisu objednávky, ale do pěti pracovních dnů od konce upisovacího období. To bude orientačně trvat do 31.5., MF si ale vyhrazuje v případě velkého zájmu délku upisovacího období zkrátit.

Zobrazit formulář

Kontaktní formulář

Toto pole nevyplňujte!!!

Tato stránka je chráněna systémem reCAPTCHA a platí tyto zásady ochrany osobních údajů a smluvní podmínky společnosti Google.