CZ EN

Novým šéfem legislativního odboru se stal Robert Pelikán

Ministr financí Andrej Babiš jmenoval ředitelem legislativního odboru Ministerstva financí Roberta Pelikána. Ve funkci nahradí Michala Švorce, který na Ministerstvu financí i nadále zůstává. Robert Pelikán je respektovaný odborník. Od roku 2004 působí na právnické fakultě Univerzity Karlovy. Působil v několika advokátních kancelářích a absolvoval odbornou stáž u Evropského soudu v Lucemburku.

Cílem změny je zefektivnění práce legislativního odboru. Dojde k vytvoření zcela nové legislativně právní sekce, kde bude Michal Švorc nadále ředitelem odboru legislativy. Ministr financí Andrej Babiš k tomu říká: „Legislativní odbor je jedním z klíčových odborů ministerstva. Naším cílem je právní služby v rámci ministerstva centralizovat. Věřím, že Robert Pelikán s Michalem Švorcem vytvoří úspěšný tým.“

Ministerstvo financí dosud nemělo centralizovaný legislativně právní odbor a těmito kroky dochází k nápravě dosavadního stavu. To povede také k významnému snížení nákladů na externí právní služby, které jen v roce 2013 přesáhly částku 50 mil. Kč. V roce 2012 to byla dokonce částka převyšující 80 milionů korun.

 

Mgr. Marek Zeman
Vedoucí Tiskového oddělení Ministerstva financí

Zobrazit formulář

Kontaktní formulář