CZ EN

MF prosadilo změny ve vedení společností ČEZ, MERO a ČEPRO

Ministerstvo financí, které vykonává akcionářská práva České republiky ve společnostech ČEZ, MERO a ČEPRO, dnes rozhodlo o změnách v dozorčích radách těchto společností.

ČEZ

Řádná valná hromada společnosti ČEZ schválila účetní závěrku a rozdělení zisku společnosti podle návrhu představenstva za rok 2013. Dále byla schválena změna stanov společnosti, která reflektuje na novou soukromoprávní úpravu podle občanského zákoníku a zákona o obchodních korporacích.

Došlo k obměně dozorčí rady společnosti, do níž bylo nově jmenováno sedm členů: Jiří Tyc, Lubomír Charvát, Jiří Borovec, Zdeněk Černý, Lukáš Wagenknecht, Vladimír Vlk a Petr Blažek. Počet členů dozorčí rady zůstal nezměněn na dvanácti. V dozorčí radě zůstali čtyři členové jmenovaní za zaměstnance a Václav Pačes.

Tato změna má za cíl zvýšit efektivitu kontrolních mechanismů v rámci hospodaření společnosti a zajistit tak její budoucí rozvoj a stabilitu. Noví členové dozorčí rady byli pečlivě vybíráni na základě jejich odborných znalostí a rovněž úspěšně prošli Vládním výborem pro personální nominace.

MERO

U dozorčí rady společnosti MERO došlo k zeštíhlení počtu členů z osmi na pět. V dozorčí radě jsou čtyři členové za akcionáře a jeden za zaměstnance. Nově byli do dozorčí rady zvoleni: Otokar Krejsa, Ivan Souček, Petr Blažek a Stanislav Bruna.

ČEPRO

U dozorčí rady společnosti ČEPRO došlo k zeštíhlení počtu členů z osmi na pět. V dozorčí radě jsou čtyři členové za akcionáře a jeden za zaměstnance. Nově byli do dozorčí rady zvoleni: Otokar Krejsa, Ivan Souček, Petr Blažek a Roman Vaigel.

Hlavním úkolem nových členů dozorčích rad společností MERO a ČEPRO bude především hledání synergií mezi těmito společnostmi a nastavení nové strategie fungování.

Ministerstvo financí chce, aby se noví členové společností zaměřili především na hospodaření a jejich další rozvoj.

Dnešní rozhodnutí valných hromad navazují na již dříve pronesená slova ministra financí Andreje Babiše, který zdůraznil, že bude chtít, aby stát aktivně vykonával akcionářská práva prostřednictvím zástupců v dozorčích radách.

Zobrazit formulář

Kontaktní formulář

Toto pole nevyplňujte!!!

Tato stránka je chráněna systémem reCAPTCHA a platí tyto zásady ochrany osobních údajů a smluvní podmínky společnosti Google.