CZ EN

Objednávky spořicích dluhopisů začnou 13. května 2013

Upisovací období spořicích státních dluhopisů začne 13. května 2013 a potrvá do konce tohoto měsíce.

Upisovací období spořicích státních dluhopisů začne 13. května a potrvá do konce tohoto měsíce. Ministerstvo financí může upisovací období předčasně ukončit. Datum emise, kdy budou dluhopisy připsány na majetkové účty zájemců, je stanoveno na 12. června.

„Předchozí tři série emisí ukázaly, že státní spořicí dluhopisy se staly vyhledávanou příležitostí pro zhodnocení úspor domácností. Chceme jim tuto příležitost nabízet pravidelně dvakrát ročně,“uvedl ministr financí Miroslav Kalousek s tím, že cílem letos na jaře je prodat dluhopisy v hodnotě alespoň 10 mld. Kč.

Občané budou moci využít služeb téměř 1400 poboček České pošty, České spořitelny, Československé obchodní banky a Komerční banky po celé republice. Ministerstvo financí bude nadále nabízet pět typů spořicích dluhopisů

  • 1,5letý diskontovaný
  • 3letý prémiový
  • 5letý kupónový
  • 5letý reinvestiční
  • 7letý proti-inflační

Novela zákona o daních z příjmů s účinností od 1. ledna 2013 přinesla novou metodiku zaokrouhlování při výpočtu daně z výnosu dluhopisů. Základ daně z jednoho kusu dluhopisu a sražená daň z výnosu dluhopisu se již nezaokrouhlují. Sazba daně ve výši 15 % se nezměnila, ale zaokrouhluje se až plátcem sražená daň ze všech dluhopisů, nikoli z každého zvlášť. Efektivní zdanění výnosů tak již nebude nulové. Toto se netýká dluhopisů vydaných před 1. 1. 2013.

Podrobnější informace

je možno nalézt na webovém portálu www.sporicidluhopisycr.cz, facebookovém profilu www.facebook.com/sporicistatnidluhopisy, či na informačních linkách a pobočkách distributorů.

Související informace

Přehrajte si, prosím: Záznam z tiskové konference - Představení jarní emise 2013      

Dokumenty ke stažení

 

Mgr. Ondřej Jakob,
tiskový mluvčí MF

Dokumenty ke stažení

Vyplnit žádost

Kontaktní formulář

Toto pole nevyplňujte!!!

Tato stránka je chráněna systémem reCAPTCHA a platí tyto zásady ochrany osobních údajů a smluvní podmínky společnosti Google.