CZ EN

Ministerstvo financí spustilo publikační portál dat ze Státní pokladny - "MONITOR"

Spuštění specializovaného informačního portálu MONITOR

Ministerstvo financí dnes spustilo základní verzi specializovaného informačního portálu MONITOR na adrese https://monitor.statnipokladna.cz.

Portál slouží pro zveřejňování dat z Integrovaného informačního systému Státní pokladny pro odbornou i laickou veřejnost. „Jedná se o další krok pro zvýšení transparentnosti veřejných rozpočtů. Každý si bude moci na jednom místě zjistit podrobné informace o hospodaření na všech úrovních státní správy a samosprávy,“uvedl ministr financí Miroslav Kalousek.  Ve své první verzi obsahuje především data z Centrálního systému účetních informací státu, včetně „rozklikávacích rozpočtů“ ve členění až na jednotlivé položky rozpočtové skladby.

Aktualizace bude probíhat jednou za čtvrtletí u dat z Centrálního systému účetních informací státu a jednou za měsíc u dat z Rozpočtového informačního systému. V průběhu roku 2013 bude docházet k postupnému doplňování dalších nástrojů pro uživatele. Např. možnosti dynamické analýzy dat pomocí pokročilého nástroje pro reporting, automatických exportů pro systémy třetích stran ve formátu otevřených dat, detailnější srovnání obcí atd. Dále budou v průběhu roku zapracovány podněty od uživatelů, které je možné posílat na adresu infomonitor@mfcr.cz.

Jakub Haas,
zástupce tiskového mluvčího MF

Zobrazit formulář

Kontaktní formulář