CZ EN

Mezinárodní den celníků 2018

Již po šestatřicáté si dnes čeští celníci připomněli svůj svátek. Slavnostní setkání v celní škole v Jílovišti proběhlo také za účasti ministryně financí Aleny Schillerové a generálního ředitele Celní správy Milana Poulíčka. V rámci oslav Mezinárodního dne celníků byli tradičně oceněni příslušníci Celní správy, kteří dosáhli výborných pracovních výsledků či se nejvíce zasloužili o rozvoj organizace v mezinárodní oblasti.

Mezinárodní den celníků je ve světě slaven od roku 1982 a je spojen s 1. zasedáním Rady pro celní spolupráci v Bruselu, které proběhlo 26. ledna 1953. V roce 1994 změnila Rada pro celní spolupráci svůj název na Světovou celní organizaci. Ta má v současnosti 179 členů a čeští celníci zde také mají svého zástupce, který se zaměřuje na oblast sazebního zařazování zboží.

Široká veřejnost se může s činností Celní správy seznámit například v rámci stálé expozice Celního úřadu pro Plzeňský kraj, která zachycuje celnictví v českých zemích od středověku po současnost a nabízí ukázky uniforem, zbraní či pašovaného zboží. Na prohlídku se mohou zájemci objednávat na telefonním čísle 377 204 114.

Zobrazit formulář

Kontaktní formulář