Novinky

Vydali jsme

Přehled aktuálně vydaných informací v segmentech veřejného, soukromého a zahraničního sektoru. Nově přidané články.

ilustrace
Sektor
Oblast
Specifické téma
Období

Vydáno

Žádost o poskytnutí informací ve smyslu zákona č. 106/1999 Sb.

"dovolujeme požádat o poskytnutí informace týkajících se pronájmu parkovacích míst. Žádáme Vás o zodpovězení těchto otázek:
a) má Váš úřad pronajatá parkovací místa od Hlavního města Prahy (v této věci zastupuje Hlavní město Prahu společnost Technická správa komunikací hl. m. Prahy, a.s.)
b) v případě že máte pronajatá parkovací místa od Hlavního města Prahy, žádáme o zaslání nájemní smlouvy
c) v případě, že máte pronajatá parkovací místa od Hlavního města Prahy, žádáme o informaci o uhrazeném nájemném ode dne uzavření nájemní smlouvy do dnešního dne – postačí souhrnná informace o uhrazeném nájemném v každém kalendářním roce."

Aktualizováno

Zpráva o vývoji finančního trhu v roce 2017

Zpráva o vývoji finančního trhu v roce 2017 analyzuje nejdůležitější změny v jednotlivých sektorech finančního trhu v uplynulém roce v kontextu delšího sledovaného období a naznačuje trendy pro další období.

Vydáno

Informativní přehled povolených zařízení - stav k 31.7.2018

Ministerstvo financí, odbor 34 - Státní dozor nad hazardními hrami připravil aktualizovaný informativní přehled technických herních zařízení v České republice, kterým Ministerstvo financí vydalo povolení. Přehled je aktuální k datu 31.7.2018 a celkový počet technických herních zařízení (EMR, IVT, LLS, atd.), včetně sázkových her v kasinu evidovaných bez rozdělení na technická a netechnická zařízení, dosahuje 4240 kusů.

Vydáno

Zpravodaj MF - 07/2018

Dokumentační a informační Zpravodaj MF pro vás připravuje oddělení Informační kancelář MF. Aktuální číslo přináší shrnutí nově uvedených informací na internetových stránkách MF za měsíc červenec 2018.

  • Z produkce Ministerstva financí upozorňuje na: Makroekonomická predikce - červenec 2018, JCR zvýšila ratingové hodnocení České republiky, Vysoký rating České republiky potvrdila agentura Standard & Poor’s, Čtvrtletní zpráva o řízení státního dluhu České republiky - 1. pololetí 2018, Čtvrtletní přehledy o stavu a vývoji státního dluhu (2. čtvrtletí 2018), Otázky a odpovědi - Externí audit, Finanční zpravodaj číslo 6/2018, Cenový věstník 08/2018, Upozornění na službu Dynamic Currency Conversion a další témata.
  • EU a zahraničí: OECD zveřejnilo Hospodářský přehled ČR 2018, Čistá pozice České republiky vůči rozpočtu Evropské unie v prvním pololetí 2018, České úsilí o prosazení reverse charge míří ke zdárnému konci a jiné.
  • Kalendář akcí upozorňuje mimo jiné na: Ministr financí a lidé MF v médiích, Finanční a ekonomické informace 6/2018 a jiné.

Vydáno

Ministerstvo financí letos počítá s růstem HDP o 3,2%

Ekonomický růst v eurozóně i v Evropské unii v první polovině roku 2018 mírně ubral plyn. Zpomalení odráželo jednorázové faktory, k obratu ve vývoji indikátorů důvěry zatím nedošlo, jelikož fundamentální faktory zůstávají stále příznivé.

Vydáno

Makroekonomická predikce - červenec 2018

Pravidelná čtvrtletní publikace shrnující aktuální stav vývoje základních makroekonomických indikátorů a obsahující predikce v oblasti ekonomického výkonu, cen, trhu práce, vztahů k zahraničí a hospodaření vládního sektoru.

Vydáno

Informativní přehled sázkových kanceláří dle ZHH a ZoL - stav k 27.7.2018

Ministerstvo financí, odbor 34 - Státní dozor nad hazardními hrami připravil informativní přehled sázkových kanceláří v České republice, kterým Ministerstvo financí vydalo povolení k provozování kursových sázek. Přehled je aktuální k datu 27.7.2018 a celkový počet sázkových kanceláří dle ZOL je 3689 a dle ZHH je 1499.