Novinky

Vydali jsme

Přehled aktuálně vydaných informací v segmentech veřejného, soukromého a zahraničního sektoru. Nově přidané články.

ilustrace
Sektor
Oblast
Specifické téma
Období

Vydáno

Výběrové řízení na obsazení místa člena představenstva společnosti MERO ČR, a.s. - Finanční ředitel

Ministerstvo financí jako jediný akcionář vyhlašuje v souladu se zákonem č. 353/2019 Sb., o výběru osob do řídících a dozorčích orgánů právnických osob s majetkovou účastí státu (nominační zákon) výběrové řízení na místo člena představenstva ve společnosti MERO ČR, a.s., se sídlem Kralupy nad Vltavou, Veltruská 748, PSČ 27801, IČO 60193468.

Vydáno

Ministři financí EU budou jednat v Berlíně

Ve dnech 11. a 12. září se uskuteční neformální setkání evropských ministrů financí (tzv. neformální ECOFIN), které organizuje německé předsednictví v Radě EU. Za Českou republiku povede jednání místopředsedkyně vlády a ministryně financí Alena Schillerová.

Aktualizováno

Právní rámce

Právní předpisy v oblasti cen.

Vydáno

Změny ve vedení sekce Finanční řízení a audit

Náměstek pro řízení sekce Finanční řízení a audit Tomáš Vyhnánek končí k 30. září 2020 ve své pozici. Na uvolněné místo bude vypsáno výběrové řízení v souladu se zákonem o státní službě.

Aktualizováno

Číselník účelových znaků

  • pro sledování poskytnutých transferů a půjček veřejným rozpočtům územní úrovně
  • aktualizace ke dni: 9.9.2020

Vydáno

Žádost o poskytnutí informací ve smyslu zákona č. 106/1999 Sb.

V souladu se zákonem č. 106/1999 Sb., o svobodném přístupu k informacím, ve znění pozdějších předpisů, žádám o poskytnutí informace, jaký byl stav vyhlášky č. 182/1988 Sb., o cenách staveb, pozemků, trvalých porostů o úhradách za zřízení práva osobního užívání pozemků a náhradách za dočasné užívání pozemků, ve znění vyhlášky č. 316/1990 Sb., kterou se mění a doplňuje vyhláška č. 182/1988 Sb., o cenách staveb, pozemků, trvalých porostů, úhradách za zřízení práva osobního užívání pozemků a náhradách za dočasné užívání pozemků, ke dni 7. 4. 2018.