Novinky

Vydali jsme

Přehled aktuálně vydaných informací v segmentech veřejného, soukromého a zahraničního sektoru. Nově přidané články.

ilustrace
Sektor
Oblast
Specifické téma
Období

Vydáno

Informativní přehled sázkových kanceláří dle ZHH - stav k 12.2.2021

Ministerstvo financí, odbor 73 - Procesní agendy a regulace hazardu připravil informativní přehled sázkových kanceláří v České republice, kterým Ministerstvo financí vydalo povolení k provozování kursových sázek. Přehled je aktuální k datu 12.2.2021 a celkový počet sázkových kanceláří dle ZHH je 2175.

Aktualizováno

Formulář pro přístup do informačního systému - databáze AFCOS

CKB AFCOS zpracoval jednotný formulář – žádost o přístup, který je určen pracovníkům implementační struktury fondů EU, kteří z titulu své pracovní náplně potřebují využívat dané systémy (IMS, MS2014+(role AFCOS), EDES, SharePoint – Ochrana finančních zájmů EU).

Vydáno

Schillerová: novela rozpočtu musí projít

  • Rozhovor s Alenou Schillerou, ministryní financí ČR
  • Datum vydání: 13.02.2021 | Zdroj: Mladá fronta DNES | Rubrika: Ekonomika | Strana: 12 | Autor: Kristína Paulenková

Vydáno

Neformální videokonference ministrů financí zemí EU 16. února 2021

V úterý 16. února proběhne videokonferenční zasedání ministrů financí a hospodářství zemí Evropské unie, které nahradí plánované prezenční zasedání Rady ECOFIN v Bruselu. Za Českou republiku povede jednání místopředsedkyně vlády a ministryně financí Alena Schillerová.

Vydáno

Žádost o poskytnutí informací ve smyslu zákona č. 106/1999 Sb.

„obracím se na Vás s dotazem podle § 4 a § 14 odst. 5 písm. d) zákona č. 106/1999 Sb., o svobodném přístupu k informacím, ve znění pozdějších předpisů.

Bude Ministerstvo financí ČR, popřípadě Generální finanční ředitelství, vydávat stanovisko (popř. kdy bude takové stanovisko vydáno) v souvislosti s nově zavedeným stravenkovým paušálem, konkrétně ohledně toho, jak se bude stravenkový paušál počítat na základě odpracovaných hodin ve směně a jak se bude taková odpracovaná doba prokazovat?

Pro přehlednost přikládám odkazy na některé internetové články věnující se srovnání režimu stravenek a stravenkového paušálu:

  1. https://www.novinky.cz/finance/clanek/danovy-expert-stravenkovy-pausal-mnohdy-ztraci-sve-vyhody-40349536
    Citace z článku: „Dnes má řada zaměstnanců flexibilní pracovní dobu, částečný úvazek, nebo naopak mnohem delší směny než standardních osm hodin. U stravenek je problém vyřešen podmínkou, že pracovník musí pracovat alespoň tři hodiny. A pokud jeho směna přesáhne 11 hodin, zvýší se limit pro daňovou uznatelnost. Zaměstnavatel mu dá další stravenku a není s tím žádný problém. Ale u paušálu? U směn delších než osm hodin už druhý paušál na rozdíl od stravenky poskytnout nelze. A pokud není odpracovaná celá osmihodinová směna pak by se neměl paušál osvobozený od daní a odvodů poskytnout vůbec,“
  2. https://www.taxprom.cz/novinky/stravenky-vs-stravenkovy-pausal/
  3. https://www.e15.cz/finexpert/vydelavame/rozhovor-pausal-vyhodnejsi-nez-stravenka-zalezi-na-situaci-v-kazde-spolecnosti-1377280“