Novinky

Vyjádření Ministerstva financí k ukončení smlouvy s provozovatelem Účtenkovky

oddělení 7401 - Komunikace s médii
oddělení 7401 - Komunikace s médii

Vydáno

  • Elektronická evidence tržeb
  • Koronavirus
  • Ministerstvo financí
  • Nepřesnosti
  • Reakce MF
  • Soukromý sektor
  • Účtenková loterie
  • Veřejný sektor
  • irozhlas.cz

Reakce MF na článek Účtenkovka skončila, ministerstvo ale bude provozovateli loterie platit ještě rok milion měsíčně
(zdroj: iRozhlas, 16.4.2020)

V souvislosti se zrušením účtenkové loterie, k němuž Ministerstvo financí přistoupilo kvůli nouzovému stavu a s ním související změnou rozpočtových priorit, došlo k okamžitému vypovězení smlouvy s jejím provozovatelem, společností Diebold Nixdorf. Tato smlouva byla uzavřena na dobu neurčitou. Ze strany Ministerstva financí byla vypovězena k 31. březnu 2020 a bude ukončena po uplynutí výpovědní lhůty v délce jednoho roku, tedy k 31. březnu příštího roku. Se samotným vypovězením smlouvy není spojena žádná finanční kompenzace či sankce.

Po ukončení účtenkové loterie je provozovatel až do úplného ukončení smlouvy povinen zajišťovat účastníkům odpovídající servis, který kromě vyplacení výher spočívá v poskytování informací, zodpovídání dotazů nebo přijímání případných reklamací pracovníky na call centru. Zároveň je povinen plnit další požadavky vyplývající ze smlouvy nebo z právních předpisů, ať už jde o zabezpečení dat či ochranu osobních údajů v souladu se všeobecně uznávanými bezpečnostními standardy nebo předání dat a zdrojových kódů aplikace Účtenkovky Ministerstvu financí. V neposlední řadě bude také nutné udržovat databázi pro připojení Ministerstva financí na statistiky účtenkové loterie a zajišťovat nezbytnou infrastrukturu v datovém centru.

Během výpovědní lhůty bude Ministerstvo financí dle platné smlouvy hradit provozovateli paušální měsíční platby v původní sjednané výši, které budou sloužit k pokrytí nákladů na zajištění výše uvedených služeb. V těchto paušálních platbách je zahrnuta i zpětná úhrada technických inovací realizovaných v nedávné době, které MF zpětně doplácí. O těchto inovacích jsme informovali zde: tisková zpráva MF.

Po vyplacení výher z posledního slosování tedy budou provozovateli hrazeny sjednané paušální platby k pokrytí nezbytných provozních nákladů i nákladů za již dříve realizované úpravy systému, naopak variabilní náklady za zasílání informačních SMS o výhře nebo za převody výher na účty výherců po jejich vyplacení už zcela odpadají.

Doporučované

Nejčtenější