Novinky

Cenu ČSA neodhaduji

oddělení 2101 - Tiskové
oddělení 2101 - Tiskové

Vydáno

  • Lidé MF

(Ad ČSA se cení na osm miliard korun, E15, 22. 5., str. 6)

Chápu zájem médií o probíhající proces privatizace Českých aerolinií. Rozumím také tomu, že se novináři snaží z politiků i ze zástupců zainteresovaných rezortů získat pokud možno konkrétní odhady potenciálního privatizačního výnosu. Není však možné si konkrétní sumu vymyslet a vložit ji mé osobě doslova do úst, jak se stalo vašemu deníku v článku ČSA se cení na osm miliard korun ze dne 22. 5. 2009. V článku se píše v reakci na odhad prezidenta aerolinií Radomíra Lašáka: „Náměstek ministra financí Ivan Fuksa, který má na starosti hospodaření s majetkem státu, se nicméně drží více při zemi.“ Následuje má údajná citace: „Očekávám cenu v rozmezí od dvou do pěti miliard.“ Rád bych na tomto místě jednoznačně popřel, že bych něco takového řekl na dotaz redaktora E15 či jakéhokoli jiného média.

Takový výrok prostě nezazněl a tato dezinformace mě osobně i profesně poškozuje. Nemohu si z pozice prvního náměstka ministra financí dovolit jakkoli komentovat částku, kterou bychom mohli za privatizaci Českých aerolinií obdržet. Sebemenší náznak totiž představuje cenotvornou informaci, kterých se snažíme vyvarovat. Cílem není nic jiného, než dosáhnout maximálního možného výnosu pro daňové poplatníky.

Velmi prosím zástupce médií, aby tyto souvislosti pochopili. Rád bych i nadále považoval deník E15, jehož jsem pravidelným čtenářem, za seriózní list.

Autor: Ivan Fuksa, první náměstek ministra financí


Zdroj: 26.5.2009, E15, rubrika  názory

Doporučované

Nejčtenější