Novinky

Ministerstvo financí navazuje spolupráci s PF UK a s Masarykovým ústavem vyšších studií ČVUT

Ing. Mgr. Tomáš Weiss
Ing. Mgr. Tomáš Weiss Vedoucí oddělení Komunikace s médii

Vydáno

  • Tisková zpráva
  • Ministerstvo financí
  • Veřejný sektor
  • Spolupráce s institucemi
  • Memorandum o spolupráci
  • Stáže studentů na MF

Ministr Zbyněk Stanjura dnes za Ministerstvo financí podepsal memorandum o spolupráci se zástupci dvou prestižních českých vysokých škol, konkrétně s ředitelkou Masarykova ústavu vyšších studií ČVUT Vladimírou Dvořákovou a děkanem Právnické fakulty Univerzity Karlovy Radimem Boháčem.

Memorandum umožní studentům již od října tohoto roku absolvovat odborné stáže v rámci Ministerstva financí a zároveň konzultovat problematiku v oblasti jejich zájmu či studentských závěrečných prací. Experti MF pak budou na obou fakultách hostovat formou přednášek, seminářů či workshopů, aby studenti dostali možnost seznámit se s postřehy a zkušenostmi z praxe. MF tím rovněž posílí svou pozici prestižního zaměstnavatele budoucích absolventů studia práv a ekonomie. Spolupráce bude v praxi zahájena se začátkem nového akademického roku, memorandum je uzavřeno na dobu neurčitou.

„Spolupráce Ministerstva financí a vzdělávacích institucí je skvělou zprávou pro všechny strany. Profitovat z toho budou jak studenti, tak vyučující a odborníci pracující ve státní správě. Řada absolventů těchto prestižních vysokých škol po dokončení studia zamíří právě do státní správy, řada našich zaměstnanců se zase věnuje činnostem v  akademické oblasti. Vzájemná spolupráce je logická a oboustranně prospěšná,“ okomentoval uzavření memoranda ministr Stanjura.

Profesorka Dvořáková k podpisu memoranda uvedla: „Oceňuji spolupráci a vstřícnost ze strany Ministerstva financí ČR; odráží se v ní vědomí, jaké má kvalitní vysokoškolské vzdělávání význam pro budoucnost této země.  Masarykův ústav vyšších studií ČVUT v Praze klade velký důraz na spolupráci s praxí a tato konkrétní spolupráce určitě prospěje naším studentům a posílí kvalitu jejich výuky. A pro ministerstvo mohou být určitě zajímavé naše aktivity v oblasti celoživotního vzdělávání a výzkumu.“

„Jsem velmi potěšen, že dnes za Právnickou fakultu UK podepisuji memorandum o spolupráci s Ministerstvem financí, jehož prvním hmatatelným výsledkem je dohoda o odborných praxí pro naše studenty. Praxe a stáže v takto významné instituci budou výrazně přispívat ke zvyšování kvality vzdělání našich studentů, jejich odborných znalostí a praktických dovedností a věřím, že naši studenti budou přínosem i pro ministerstvo,“ sdělil profesor Boháč.

Doporučované

Nejčtenější