Novinky

Ministerstvo financí spouští Národní registr projektů finančního vzdělávání

Ing. Michal Žurovec
Ing. Michal Žurovec Ředitel odboru Vnější vztahy a komunikace

Vydáno

  • Tisková zpráva
  • Ministerstvo financí
  • Soukromý sektor
  • Finanční gramotnost
  • Finanční vzdělávání
  • Národní registr projektů finančního vzdělávání

Dnešním dnem spouští Ministerstvo financí na svých webových stránkách www.financnigramotnost.mfcr.cz Národní registr projektů finančního vzdělávání.

Cílem registru je informovat zájemce o projektech, které poskytují nezávislé, odborné a objektivní finanční vzdělávání. „V současnosti mají dostupné finančně vzdělávací projekty na trhu různé zaměření i kvalitu a je obtížné se v nich orientovat. Ministerstvo financí proto definovalo základní kritéria kvality, které prvních 20 zveřejněných projektů splňují. A ředitelé škol či další zájemci mezi nimi mohou bez obav vybírat,“ vysvětluje Lenka Dupáková.

Měření finanční gramotnosti dospělých a Národní registr projektů finančního vzdělávání představují dva hlavní nástroje aktuální Národní strategie finančního vzdělávání 2.0. „Vedle již fungujícího povinného finančního vzdělávání na základních a středních školách, které Česká republika zavedla jako jedna z prvních zemí na světě, se nově zaměříme na ohrožené skupiny dospělé populace, jako jsou senioři, lidé čerpající pomoc v hmotné nouzi a nezaměstnaní. Vedle nich i na sociální pracovníky nebo policisty, kteří těmto ohroženým osobám pomáhají,“ uzavírá Lenka Dupáková.

Doporučované

Nejčtenější