Novinky

Novým členem představenstva MERO ČR, a.s. se stal Jaroslav Kocián

Ing. Michal Žurovec
Ing. Michal Žurovec Vedoucí samostatného oddělení Tiskové a zahraniční protokol

Vydáno

  • MERO společnost
  • Ministerstvo financí
  • Personalistika MF
  • Tisková zpráva

Ministerstvo financí, na základě výsledku výběrového řízení, dnes zvolilo do funkce člena představenstva společnosti MERO ČR, a.s. Ing. Jaroslava Kociána. Za účasti zástupců Ministerstva financí dnes v sídle společnosti v Kralupech nad Vltavou nastoupil do funkce.

Jaroslav Kocián má bohaté profesní zkušenosti z Ministerstva obrany, kde postupně působil na vrcholných manažerských postech spojených převážně s řízením logistiky. Naposledy v rámci ministerstva pracoval jako zástupce náčelníka Generálního štábu. Z pozice velitele sil podpory byl například zodpovědný za správu majetku, akviziční proces, logistiku, včetně přepravy, skladování a distribuce pohonných hmot a za spolupráci se SSHR. V oblasti ochrany kritické infrastruktury úzce spolupracoval se všemi společnostmi s vlastnickým podílem státu včetně MERO a.s.. V prostředí Severoatlantické aliance působil na velitelství v Bruselu nebo v Nizozemsku. Na štábech NATO byl jako ředitel divize zodpovědný mj. za integrovaný zdrojový management. Ve prospěch akcionáře i společnosti MERO ČR, a.s. bude rozvíjet zkušenosti, které získal během své mnohaleté manažerské profesní kariéry v mezinárodním a národním prostředí.

Ing. Jaroslav Kocián (56) vystudoval Univerzitu obrany v Brně a získal certifikát na NATO Defense College v Římě. Je držitelem bezpečnostní prověrky na stupeň přísně tajné a rovněž bezpečnostní prověrky NATO Top Secret.

„Do výběrového řízení se přihlásil úctyhodný počet šestnácti kandidátů. Pan Kocián byl ve velké konkurenci vybrán jak díky svým obrovským zkušenostem v oboru, tak díky nezpochybnitelným manažerským dovednostem. Jeho výhodami jsou rovněž výborná jazyková vybavenost a nejvyšší bezpečnostní prověrka. Stát jako stoprocentní akcionář společnosti Mero bude nadále těžit z jeho cenných služeb,“ uvedl Ondřej Landa, náměstek ministryně financí pro řízení sekce právní a majetek státu.

Nejčtenější