Novinky

Norské fondy: Závěrečná konference Programu CZ14

oddělení 7401 - Komunikace s médii
oddělení 7401 - Komunikace s médii

Vydáno

  • Tisková zpráva
  • Zahraniční sektor
  • Norské fondy
  • Norsko
  • Zahraničí EHP
  • Mezinárodní konference

Dne 9. 3. 2017 se v Kaiserštejnském paláci na Malostranském náměstí v Praze uskutečnila Závěrečná konference Programu CZ14 - Spolupráce v rámci Schengenu a boj proti přeshraniční a organizované trestné činnosti, včetně nezákonného obchodování s lidmi a migrace zločineckých skupin dále jen „Programu“, který je podporován z Norských fondů 2019-2014.

Cílem konference bylo shrnout dosavadní výsledky Programu, a ačkoliv jsou některé z podpořených projektů ještě před svým dokončením, Program se blíží ke svému závěru a již nyní se může prezentovat zajímavými výstupy.

Závěrečné konference se zúčastnili zástupci z Ministerstva financí ČR, Ministerstva vnitra ČR, Velvyslanectví Norského království v Praze a především příjemci všech projektů.

Z Norských fondů šlo na spolupráci v rámci Schengenu a boje s přeshraniční a organizovanou trestnou činností přes 148 miliónů korun a bylo podpořeno 6 důležitých projektů. Společným cílem všech šesti projektů bylo potlačení organizované trestné činnosti, včetně obchodování s lidmi a zajištění spolupráce mezi orgány, které prosazují právo v rámci Schengenu.

Na konferenci byly prezentovány všechny podpořené projekty a jejich dosavadní výsledky. Zkušenosti z realizace jsou cenným přínosem pro nastavení nového období EHP a Norských fondů.

Více informací o Programu CZ14 a Norských fondech: www.norwaygrants.cz

Doporučované

Nejčtenější