Novinky

Změny na postech náměstků ministra financí

Mgr. Marek Zeman
Mgr. Marek Zeman Vedoucí Tiskového oddělení Ministerstva financí

Vydáno

  • Ministerstvo financí
  • Personalistika MF
  • Personální změna
  • Náměstek ministra financí
  • Náměstek ministra financí pro finanční, auditní a provozní sekci
  • Náměstek ministra pro daně a cla

Ministr financí Andrej Babiš dnes do funkce náměstkyně jmenoval Simonu Hornochovou, která nahradila Ladislava Minčiče a bude mít na starost oblast daní a cel. Paní Hornochová dosud pracovala v nadnárodní poradenské společnosti v oblasti daňového poradenství.

Do funkce náměstka pro finance, audit a provoz byl jmenován Lukáš Wagenknecht, který vystřídal Miroslava Mateje. Pan Wagenknecht dosud působil v oblasti finančního řízení a auditu společností soukromého i veřejného sektoru. Dlouhodobě se zabývá problematikou vnitřního řídícího a kontrolního systému na národní i evropské úrovni. Několik let působil na pozici viceprezidenta Českého institutu interního auditu.

Dosavadní ředitel Finančního analytického útvaru ministerstva financí Milan Cícer požádal ministra financí Andreje Babiše o převedení do Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových z rodinných důvodů k 9. únoru letošního roku. K 10. únoru na jeho místo nastoupí Libor Kazda, který donedávna působil jako vedoucí pobočky protikorupční policie v Plzni.

"Jsem rád, že pan Cícer zůstává ve struktuře resortu kvůli kontinuitě fungování FAÚ. Pan Kazda je zkušený odborník v boji proti finanční kriminalitě a bude pokračovat v úkolech, které má tento útvar na starost," uvedl ministr financí Andrej Babiš.

 

Mgr. Marek Zeman
Vedoucí Tiskového oddělení Ministerstva financí

Doporučované

Nejčtenější