Novinky

Podpis Memoranda o spolupráci mezi Ministerstvem financí České republiky a Ministerstvem financí Filipínské republiky

Mgr. Ondřej Jakob
Mgr. Ondřej Jakob tiskový mluvčí Ministerstva financí

Vydáno

  • Tisková zpráva
  • Zahraniční sektor
  • Filipínská republika

Ministr financí Miroslav Kalousek dnes podepsal se svým filipínským protějškem Cesarem V. Purisimou Memorandum o spolupráci mezi Ministerstvem financí České republiky a Ministerstvem financí Filipínské republiky. Podpisem memoranda vyjádřily obě strany zájem vytvořit formální rámec pro budoucí spolupráci.

Předmětem Memoranda je mimo jiné spolupráce formou technické asistence zaměřené na výměnu poznatků a zkušeností týkajících se integračních a reformních procesů. V této souvislosti je připravována první studijní návštěva zástupců Ministerstva financí Filipínské republiky, která bude věnována problematice řízení státního dluhu.

Při příležitosti návštěvy byly projednány rovněž aktuální ekonomické otázky a možnosti rozšíření vzájemné spolupráce. Ministr financí Miroslav Kalousek vyjádřil zájem o rozvoj a posílení vzájemných hospodářských styků. „Filipínská republika je významným partnerem v asijském regionu s rychle rostoucí ekonomikou. Zájmem české vlády je posílit obchod mezi oběma zeměmi, což je v souladu se snahou o podporu exportu a tvorbu nových pracovních míst,“uvedl ministr financí Miroslav Kalousek.

Obě strany se shodly na hodnocení česko-filipínských vztahů, založených na politické, obchodní a kulturní spolupráci, jako tradičně dobrých a se značným potenciálem pro další rozvoj. Na letošní rok připadá 40. výročí navázání diplomatických styků mezi oběma zeměmi.

Mgr. Ondřej Jakob
tiskový mluvčí MF

Doporučované

Nejčtenější