Novinky

Ministerstvo financí podalo trestní oznámení ve věci padělané listiny

oddělení 2101 - Tiskové
oddělení 2101 - Tiskové

Vydáno

  • Ministerstvo financí
  • Tisková zpráva

Ministerstvo financí včera podalo trestní oznámení pro podezření ze spáchání trestného činu podvodu, a to poté, co byla ministerstvu doručena žádost o potvrzení připravenosti ministerstva realizovat platbu na základě zjevně zfalšované listiny, dle které se mělo údajně zavázat k odkupu směnek bývalé IPB v celkové výši 6.115.000.000, - Kč.

Padělaná listina je falzem původního dopisu ředitele mezinárodněprávního odboru a agendy převzaté z ČKA Radka Šnábla, který v originálním vyhotovení odmítá jakékoliv plnění nebo ochotu Ministerstva financí v předmětné záležitosti jednat. Padělaná listina naopak obsahuje tvrzení, že Ministerstvo financí dalo této společnosti příslib o odkoupení směnek v plné částce.

Ministerstvo financí proto Policii ČR podalo trestní oznámení na neznámého pachatele kvůli podezření ze spáchání trestného činu podvodu a žádá každého, kdo se s touto padělanou listinou setkal, aby informoval MF ČR.

Obdobný případ řešilo MF ČR též v nedávné minulosti, kdy byl ministerstvu při jednání o deblokaci libyjského dluhu předán údajný dopis někdejšího ministra financí Ivana Pilipa, který měl potvrdit, že celý dluh byl dle instrukcí MF umořen.

Mgr. Ondřej Jakob
tiskový mluvčí MF ČR

Nejčtenější