Novinky

Vypsána veřejná zakázka na komplexní odstranění starých ekologických zátěží

oddělení 2101 - Tiskové
oddělení 2101 - Tiskové

Vydáno

  • Ministerstvo financí
  • Tisková zpráva

V pondělí 15. prosince bylo na Centrální adrese  zveřejněno vyhlášení veřejné zakázky na komplexní odstranění starých ekologických zátěží vzniklých před privatizací. Zájemci se mohou hlásit do 9. února 2009.

Výběrové řízení bude probíhat ve dvou fázích.

V prvním kole budou zájemci prokazovat  schopnost zvládnout zakázku předložením dokumentů, jimiž budou dokládat reference,  dostatečné zázemí, personální a technické vybavení, finanční garance, technické vybavení. Po splnění kvalifikačních předpokladů budou uchazečům zpřístupněny veškeré podrobné podklady k jednotlivým lokalitám, na jejichž základě pak předloží cenovou nabídku.

Začátek druhého kola předpokládáme na přelomu března a dubna 2009, od jeho začátku poběží lhůta 120 dní na podání finální cenové nabídky. Jediným kritériem hodnocení bude nabídnutá výše ceny. Následně Ministerstvo financí předloží vládě návrh smlouvy s vítězem výběrového řízení, která rozhodne, zda bude smlouva uzavřena.

Ing. Ivan Fuksa,
I. náměstek ministra financí ČR

Doplňující informace

Doplňující informace - Ekologické závazky státu - Řešení velkého dluhu - České republiky (.PPT, 465 kB)
(Prezentace z tiskové konference MF, konané dne 17. prosince 2008)

Fotogalerie

Zleva: tiskový mluvčí Ondřej Jakob, vrchní ředitel skupiny Správa majetku Tomáš Uvíra, 1. náměstek ministra Ivan Fuksa, vedoucí oddělení Ekologické škody Jaroslav Zima

1. náměstek ministra Ivan Fuksa

vrchní ředitel skupiny Správa majetku Tomáš Uvíra

Doporučované

Nejčtenější