Novinky

Návštěva delegace japonské Federace ekonomických organizací

oddělení 2101 - Tiskové
oddělení 2101 - Tiskové

Vydáno

  • Ministerstvo financí
  • Tisková zpráva

Ministr financí Miroslav Kalousek dnes přijal delegaci nejvyšších představitelů japonské Federace ekonomických organizací Keidanren. Jejími členy jsou největší japonské firmy a ekonomické organizace. Základnu federace dnes tvoří 1343 firem, 130 průmyslových asociací a 47 regionálních ekonomických organizací.

Tématem jednání byla mimo jiné Dohoda o ekonomickém partnerství, možnost uzavření investiční dohody, nebo volba nového ředitele Světové celní organizace (WCO). „Japonsko je druhou největší ekonomikou světa, proto je důležité posílení obchodních styků mezi Japonskem a ČR a  další rozvoj  hospodářské a obchodní spolupráce,“  uvedl ministr Kalousek.

Posláním Keidanrenu je napomáhat ekonomickému rozvoji Japonska i světové ekonomiky a posilovat nové trendy v transformaci japonské ekonomiky vedoucí k udržitelnému rozvoji, zajišťovaného zejména soukromých sektorem. Tato instituce je výrazně zapojena do tvorby hospodářské politiky japonské vlády, která s jejími představiteli všechna důležitá opatření úzce konzultuje. Současným předsedou představenstva Keidanrenu je pan Fujio Mitarai.


Mgr. Ondřej Jakob
tiskový mluvčí Ministerstva financí ČR

Doporučované

Nejčtenější