Novinky

Zástupci donorských zemí poskytující finanční podporu České republice jednají zítra na Ministerstvu financí ČR

oddělení 2101 - Tiskové
oddělení 2101 - Tiskové

Vydáno

  • Ministerstvo financí
  • Tisková zpráva

Zítra se na ministerstvu financí uskuteční 2. výroční zasedání se zástupci donorských zemí, které poskytují České republice finanční pomoc v rámci Finančních mechanismů EHP/Norska.

Jednání zahájí za českou stranu náměstek ministra financí Tomáš Zídek. V čele reprezentace donorských zemí – Norsko, Island a Lichtenštejnsko – stojí pan Anders Erdal, náměstek ministra zahraničních věcí Norska. Účast na jednání přislíbil velvyslanec Norského království v České republice pan Peter Raeder a jednání budou rovněž přítomni zástupci Kanceláře finančních mechanismů v Bruselu v čele s ředitelkou Stine Lundin Andresen.

Zúčastněné strany budou projednávat dosavadní přípravu, implementaci projektů a stav 2. výzvy ve Finančních mechanismech EHP/Norska v České republice. „Dalším bodem jednání je vyhlášení 3. Výzvy pro předkládání projektů,“ dodává náměstek ministra financí Tomáš Zídek.

Ministerstvo financí bude usilovat o urychlení celého procesu administrace žádostí. Informace o závěrech z jednání bude zveřejněna na webových stránkách Finančních mechanismů EHP/Norska –  www.eeagrants.cz.  

Nejčtenější