Novela vyhlášky zjednodušuje oceňování nemovitostí

Vydáno
Témata
- Ministerstvo financí
- Tisková zpráva
Ministerstvo financí oznamuje, že s účinností od 1.1.2007 vychází ve Sbírce zákonů novela vyhlášky č. 540/2002 Sb., kterou se provádějí některá ustanovení zákona č. 151/1997 Sb., o oceňování majetku a o změně některých zákonů (zákon o oceňování majetku), ve znění vyhlášky č. 452/2003 Sb a vyhlášky č. 640/2004 Sb.
Novela jednak zohledňuje hlavní vlivy, které působí na úroveň a relace cen na trhu, jednak obsahuje první dílčí kroky pro zjednodušení způsobu oceňování nemovitostí. Toto zjednodušení bude pokračovat v několika navazujících krocích, jak v zájmu zrychlení a zlevnění daňového řízením, tak i jako základ ocenění nemovitostí pro možnost přechodu na hodnotový systém daně z nemovitosti.
Novela zavádí možnost použití zjednodušeného způsobu ocenění u vedlejších staveb, pozemků a porostů především pro majetkové daně. Další změnou je nová varianta oceňování pronajatých staveb kombinací nákladového a výnosového způsobu, přičemž u výnosového způsobu se výrazně zjednodušuje stanovení odpočtu nákladů – zavádí se paušál. V novele je nově zavedeno zjednodušení oceňování bytů v rodinných domech nákladovým způsobem.
Navrhovanou úpravou prováděcí vyhlášky k zákonu o oceňování majetku dojde i k určitému zvýšení zjištěných, a tím i výkupních cen pozemků pro pozemní komunikace, které jsou zcela nebo z části hrazeny z financích prostředků státu.
Novela vyhlášky bude k 1.1.2007 publikována na internetu ÚFDŘ.
Doporučované
- Publikováno Doporučeno 50 Účtenkovka má své první výherce
- Publikováno Doporučeno 46 Ministerstvo financí zveřejňuje závěry ze Zprávy OLAF k Čapímu hnízdu
- Publikováno Doporučeno 28 Daňový kalendář
- Publikováno Doporučeno 26 Zprávy MF - číslo 2/2017
- Publikováno Doporučeno 24 Základní informace
Nejčtenější
- Publikováno Přečteno 84211 Daňový kalendář
- Publikováno Přečteno 78221 Bankovní účty finančních úřadů
- Publikováno Přečteno 54749 Měsíční pokladní plnění státního rozpočtu v roce 2017
- Publikováno Přečteno 48281 MF výrazně ušetří za mobilní služby, od roku 2013 snížilo ceny tarifů o více než 90 %
- Publikováno Přečteno 43658 Ministerstvo financí zveřejňuje závěry ze Zprávy OLAF k Čapímu hnízdu