Novinky

Tým finančních služeb Ministerstva financí posílí Zdeněk Husták

oddělení 2101 - Tiskové
oddělení 2101 - Tiskové

Vydáno

  • Ministerstvo financí
  • Tisková zpráva

Na Ministerstvo financí nastoupil do týmu finančních služeb, vedeného náměstkem ministra Tomášem Prouzou, bývalý člen prezídia Komise pro cenné papíry Zdeněk Husták. "Jeho příchodem MF získává jednoho z předních odborníků na regulaci finančního trhu v ČR. Vážím si jeho rozhodnutí a věřím, že mu MF nabídne zajímavou možnost pokračovat v práci na rozvoji českého finančního trhu," říká Tomáš Prouza.

Mezi hlavní úkoly nového poradce budou patřit koncepční práce na budování finanční gramotnosti, rozpracování nové úpravy finančního poradenství a spolupráce na srovnávání podmínek regulace jednotlivých sektorů finančního trhu.

Ing. Mgr. et Mgr. Zdeněk Husták (33) vystudoval agronomickou fakultu Vysoké školy zemědělské (1996), ekonomicko-správní (1997) a právnickou (1998) fakultu Masarykovy univerzity. Od roku 1998 působil na Komisi pro cenné papíry a věnoval se zejména otázkám obchodníků s cennými papíry. V lednu 2001 se stal ředitelem odboru obchodníků s cennými papíry a makléřů, v květnu 2003 byl jmenován členem prezídia Komise. V letech 2001-2003 působil také jako člen správní rady Garančního fondu obchodníků s cennými papíry. Mluví plynně anglicky, má základní znalosti němčiny a ruštiny. Mezi jeho zájmy patří hudba, příroda, fotografování a horská turistika.

Doporučované

Nejčtenější