Novinky

Studenti řadí Ministerstvo financí mezi TOP 10 nejžádanějších zaměstnavatelů

oddělení 7401 - Komunikace s médii
oddělení 7401 - Komunikace s médii

Vydáno

 • Personalistika MF
 • Ministerstvo financí
 • Veřejný sektor
 • Nabídka volných míst

Stále více studentů vysokých škol by mezi zaměstnavateli dalo přednost Ministerstvu financí. Největší atraktivitě se Ministerstvo financí těší především mezi mladými ekonomy a právníky. Vyplývá to z průzkumu společností Universum a Student Media provedeného mezi 14 462 studenty z více než 63 univerzit a vysokých škol v České republice.

Studenti ekonomie řadí Ministerstvo financí mezi desítku nejatraktivnějších zaměstnavatelů. Vysoko si však stojí i u studentů práva, kteří jej mezi nejpreferovanějšími zaměstnavateli umístili na 12. pozici. Podle autorů průzkumu si studenti spojují práci ve státní správě hlavně s dobrými referencemi pro budoucí kariéru a se stabilitou. Státní instituce nabízejí jistotu, stabilitu a možnost sladění osobního a pracovního života, proto se pro současnou mladou generaci stávají zajímavou alternativou vůči soukromým firmám.

Výsledky průzkumu přivítal státní tajemník ministerstva financí Jan Sixta. „Rostoucí zájem mladých lidí o zaměstnání na Ministerstvu financí nás velmi těší. Byli bychom rádi, kdyby tento trend dále pokračoval a třeba i zesiloval. Šikovní absolventi u nás mají dveře otevřené,“ prohlásil Sixta. Zájemci o zaměstnání na Ministerstvu financí nejen z řad čerstvým absolventů si mohou prohlédnout seznam aktuálně volných pozic.

Nejžádanější zaměstnavatelé 2016

 1. Google
 2. Česká národní banka
 3. Škoda Auto
 4. L'Oréal Group
 5. Český aeroholding
 6. Česká televize
 7. Ministerstvo zahraničních věcí
 8. Red Bull
 9. Microsoft
 10. Ministerstvo financí

zdroj: Universum

Doporučované

Nejčtenější