Novinky

Aktuality

Aktuality vydávané Ministerstvem financí. Chronologicky řazená data.

ilustrace
Ilustrační obrázek - Ministerstvo financí varuje před podvodnými e-maily

Vydáno

Ministerstvo financí varuje před podvodnými e-maily

Upozorňujeme občany na podvodné e-maily, které předstírají, že jsou zaslány z e-mailové adresy Ministerstva financí – urp@mfrc.cz. Zpráva vybízí k uhrazení poplatku za převod a souvisí s nákupem kryptoměn. Při nezaplacení varuje před uložením pokuty.

Ilustrační obrázek - Ministerstvo financí varuje před podvodnými SMS

Aktualizováno

Ministerstvo financí varuje před podvodnými SMS

V současné době jsou občanům zasílány podvodné SMS, které předstírají, že jsou odeslány prostřednictvím České pošty. Zprávy informují o vrácení daňových přeplatků Ministerstvem financí.

Vydáno

Změna v čele sekce Právní a majetek státu

Náměstek pro řízení sekce Právní a majetek státu Mgr. Ondřej Landa ke dni 16. ledna 2022 na vlastní žádost ukončil služební poměr na Ministerstvu financí. Řízením sekce bude dočasně pověřena JUDr. Martina Matejová, Ph.D., ředitelka odboru Legislativa a sporné agendy.

Vydáno

Změny ve vedení sekce Mezinárodní vztahy a finanční trhy

Náměstkyně pro řízení sekce Mezinárodní vztahy a finanční trhy JUDr. Ing. Lenka Dupáková, Ph.D. opouští po šesti letech svou pozici a přesouvá se na Stálé zastoupení České republiky při Evropské unii. Řízení sekce bude mít dočasně v gesci Ing. Michal Částek, Ph.D..

Vydáno

Dnes končí 12. upisovací období emisí Dluhopisu Republiky

Žádost o úpis aktuálně nabízených emisí je možné podat dnes do půlnoci, tj. 23:59 hodin prostřednictvím elektronického přístupu ke správě majetkového účtu nebo do konce pracovní doby na vybraných pobočkách České spořitelny a ČSOB.