CZ EN

Zasedání ministrů financí a hospodářství zemí Evropské unie (Rada ECOFIN) se bude konat 9. července 2019

Jednání Rady ECOFIN proběhne v úterý 9. července v Bruselu. Vedoucí delegace České republiky bude náměstkyně ministryně financí Lenka Dupáková.

Ministři financí se budou věnovat evropskému semestru a financování rozpočtu Evropské unie.

Zasedání Rady ECOFIN bude jako obvykle předcházet jednání Euroskupiny, která se v rozšířeném formátu bude zabývat výstupy z červnového eurosummitu v oblasti prohlubování hospodářské a měnové unie.

Samotné zasedání Rady ECOFIN proběhne pod vedením finského předsednictví a finský ministr financí představí své priority v hospodářské a finanční oblasti pro nadcházející pololetí.

Rada bude v rámci provádění Evropského semestru rovněž schvalovat doporučení pro jednotlivé členské státy (tzv. CSR) v oblasti jejich hospodářských politik.

Dále budou ministři informování o vývoji reformy příjmové strany rozpočtu EU, zejména o návrhu takzvaných nových vlastních zdrojů EU pro Víceletý finanční rámec EU 2021 - 2027.

V bodě různé bude nizozemský ministr informovat o výstupech konference ke stanovování cen uhlíku a daních z letecké dopravy, která proběhla v Haagu ve dnech 20. a 21. června 2019.

Ministři se budou též věnovat rozhodnutí Evropské rady jmenovat Christine Lagardeovou prezidentkou Evropské centrální banky (ECB).

Příští zasedání Rady EU ve formaci ministrů financí a hospodářství proběhne 10. října 2019 v Lucemburku, předtím se ještě ministři společně s guvernéry centrálních bank potkají ve dnech 13. a 14. září 2019 na neformálním zasedání v Helsinkách.

Zobrazit formulář

Kontaktní formulář