CZ EN

Trade Facilitation Programme EBRD – příležitost pro české exportéry na Ukrajinu

V rámci svého 2 mld. EUR balíčku na podporu Ukrajiny navýšila Evropská banka pro obnovu a rozvoj (EBRD) za účelem usnadnění dodávek zboží do této země objem financí pro svůj dlouhodobě úspěšně fungující nástroj na podporu importu a exportu - Trade Facilitation Programme (TFP). 

V rámci TFP spolupracuje EBRD s vybranými bankami, poskytuje garance a usnadňuje tak spolupráci mezi českými exportéry a jejich ukrajinskými partnery. České firmy mohou využít tohoto nástroje např. pro dodávky zboží v oblasti zemědělství, energetiky či v dalších sektorech. 

Bližší informace k TFP včetně příkladů využití naleznete v přiložených dokumentech. TFP lze zároveň využít také pro usnadnění obchodu s ostatními zeměmi, ve kterých je EBRD aktivní. V případě zájmu o využití TFP se lze obrátit přímo na spolupracující české banky (přehled uveden v příloze) či EBRD.

EBRD je významná mezinárodní finanční instituce, která byla založena v roce 1991 za účelem pomoci transformujícím se zemím střední a východní Evropy, centrální Asie, západního Balkánu a jižního a východního Středomoří při jejich přechodu na tržní ekonomiku. Dnes je banka aktivní v téměř 40 zemích regionu střední a východní Evropy, Pobaltí, Balkánu, centrální Asie a jihovýchodního Středomoří. Zároveň disponuje lokálními kancelářemi s místními odborníky s regionální a sektorovou znalostí. V loňském roce EBRD dočasně obnovila svoje investice také na území ČR.

Dokumenty ke stažení

(v anglickém jazyce)

Dokumenty ke stažení

Zobrazit formulář

Kontaktní formulář